Kiemelte: Kelet-Közép-Európa a kontinens növekedési motorja, a térség országainak együttműködése a digitalizációs átállásban hosszú távon fenntartható előnyt jelent a régiónak.
Lepsényi István úgy vélte, a magyar gazdaság folyamatos növekedése jó alapot teremt a kormány céljainak megvalósításához, ugyanakkor a gazdasági növekedéshez szükséges a digitalizációra, az innovációra kiemelten koncentrálni.
Kitért arra, Magyarország számára adottak a digitális átállás lehetőségei, egyebek közt példaként említette, hogy itt van a világ negyedik leggyorsabb 4G hálózata, közeli cél az 5G hálózat kialakítása, amely számos új felhasználási területet nyit majd meg.
Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) államtitkára, a vezető nélküli, valamint az elektronikus hajtású járművek fejlesztéséért is felelős kormánybiztos elmondta: a kormány olyan tesztkörnyezetet alakít ki, ahol az autóipar a legmodernebb technológiákat tudja majd kipróbálni. Kormányzati támogatással Zalaegerszegen olyan tesztpálya épül, ahol a járműgyártók és más cégek, köztük telekommunikációs vállalkozások kipróbálhatják egyebek közt az önvezető járműveket is.
Hozzátette, hogy a tesztpályán kívül lehetőség lesz majd városon kívüli és belüli utakon éles helyzetben tesztelni az önvezető autókat, a nagysebességű járműveket, Ausztria és Szlovénia érdeklődik a határon átnyúló tesztelési lehetőség iránt.
Az államtitkár szerint a vezető nélküli járművekhez számos technológiai megoldás már adott, ugyanakkor a jogi és biztonsági kérdéseket még szabályozni kell.
Megjegyezte, hogy szeptemberben magyar egyetemi műszaki és informatikai képzés indul az önvezető járművek témájában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.