Az Amundi várakozása szerint a globális makrogazdasági növekedés idén belassul, ám jövőre újra, mérsékelt gyorsulással lehet számítani – az idei 3,4 százalék után 3,6 százalékos a növekedési prognózis. A növekedés motorja a feltörekvő országok gazdasága lehet, ami az idei 4,6 százalékos növekedés után 4,8 százalékos bővülést produkálhat.
Ehhez ugyanakkor fontos, hogy ne mérgesedjen el a továbbiakban az USA-Kína viszony.
A tartós kereskedelmi háború sem Kínának, sem az USA-nak nem érdeke – az Egyesült Államokban lassan a választásokra való felkészülés kerül előtérbe, épp ezért a Trump-kormányzatnak az érdeke az lesz, hogy a gazdaság teljesítménye megugorjon – az USA-ban idén és jövőre is a bővülés lassulását várja az Amundi csoport, miközben Európában is gyorsulást vár az elemzőház. A recessziós félelmek nem tűntek el, de most kissé távolabbra került a ciklus vége – másfél-két év múlva juthatunk ide.
A piacok eltérően áraznak: a részvénypiacokon a márciusi korrekció ellenére az indexek még mindig relatíve magasan állnak, miközben a kötvényhozamok a mélyben vannak. A 2 és 10 éves USA kötvények különbségének hozamgörbéje kiegyenesedett, ami egyértelműen recessziót jelez.
Fórián-Szabó Gergely az Amundi Alapkezelő Zrt. vezető elemzője szerint ugyanakkor
lehetséges olyan forgatókönyv, hogy a világ 3-3,5 százalékos növekedése (USA 2 százalék) mellé alacsony jegybanki kamatok társulnak, hiszen nincs érdemi inflációs nyomás. ű
Minden jegybank alacsony reálkamatokat szeretne, hogy elinflálhassa az adósságot – emlékeztetett az elemző. Az USA-ban már egyértelműen az a várakozás, hogy a tavaly év végi – előre meghirdetett – kamatemelést követően kamatcsökkentés következik. Európában az Amundi már tavaly sem várt kamatemelést, sőt ma már az ECB kamatcsökkentése sem kizárt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.