BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Előrelépett Magyarország a versenyképességi ranglistán

A tavalyihoz képest egy helyezéssel előrébb lépett Magyarország, így a 47. helyen áll a World Economic Forum (WEF) idei versenyképességi rangsorában. Az előrelépés egyebek mellett a magyar gazdaságpolitika jobb vállalati megítélésének, a makrogazdasági stabilitásnak, a javuló munkaerőpiaci folyamatoknak és infrastruktúrának köszönhető a jelentés szerint.

A davosi székhelyű World Economic Forum (WEF) ma közzétett új versenyképességi rangsorában Magyarország a vizsgált 141 ország közül a 47. helyen áll – derül ki a Pénzügyminisztérium közleményéből. Ez a tavaly publikált rangsorhoz képest 1 helyezésnyi előrelépést jelent. Magyarország abszolút teljesítménye, azaz a Global Competitiveness Indexe 0,8 ponttal javult, ami a legkedvezőbb változás a visegrádi országok között.

A WEF rangsor által vizsgált 12 fő versenyképességi tényező közül 8 területen javult Magyarország versenyképessége az elmúlt évhez képest. A 12 fő tényező közül Magyarország az Infrastruktúra (27. hely), az Innovációs képességek (41. hely) és a Makrogazdasági stabilitás (43. hely) területén szerepel a legjobban a rangsorban.

A legnagyobb, 3 helyezésnyi előrelépést az Intézmények és a Munkaerőpiac esetében értük el. Utóbbi esetében az általános munkaerőpiaci mutatók javulása, illetve a megújított szakképzési rendszer kedvezőbb vállalati megítélése járult hozzá az előrelépéshez, míg előbbi javulását a kormányzati gazdaságpolitika jobb vállalati megítélése segítette elő.

A vizsgált összesen 103 indikátor több mint felében javult abszolút értékben Magyarország teljesítménye. Mindez visszaigazolja a magyar gazdaságpolitika törekvését, hogy a makrogazdasági stabilitás fenntartása mellett tovább javuljanak a gazdasági növekedés minőségi, versenyképességi feltételei.

Fotó: MTI / Varga György

A Nemzeti Versenyképességi Tanács e célból kidolgozta, a magyar kormány 2018 novemberében pedig elfogadta a „Program a versenyképesebb Magyarországért” címet viselő javaslatcsomagot, mely hat fő területen, az adózás, a foglalkoztatás, a közszféra, az egészségügy, az oktatás és a vállalati környezet működését illetően tesz javaslatot konkrét lépésekre a versenyképesség átfogó javítása érdekében.

Az idei és az elkövetkező évek legfontosabb gazdaságpolitikai célja az, hogy – az eddigi eredményekre építve – tovább javítsuk a magyar gazdaság versenyképességét és a vállalkozások termelékenységét

– közli a PM. A növekedési ütem fenntartását segíti – és emellett kedvezően befolyásolja a társadalompolitikai folyamatokat – a kormány által kidolgozott Gazdaságvédelmi Akcióterv és a Családvédelmi Akcióterv végrehajtása is.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.