BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Innovatív startupokkal építenék újra a magyar gazdaságot

Elindult Magyarország első virtuális tőkebefektetési piactere, amely kifejezetten azoknak az innovatív magyar startupoknak és cégeknek nyújt bemutatkozási lehetőséget, amelyek megoldást kínálnak a koronavírus-járvány okozta helyzetre, és segíthetik az ország gazdaságának újraindítását. Az Első Magyar Virtuális Tőkebefektetési Showroom (EMVITIS) felületén szakmai előszűrést követően közvetlenül a legnagyobb magyar tőkealapok és inkubátorházak befektetőihez juthatnak el a projektek gazdái. A hiánypótló digitális platformot már a közeljövőben tőzsdére tervezik vinni, hogy bárki részesülhessen az ország gazdasági talpra állásának sikeréből.

A koronavírus-járvány megfékezése súlyos gazdasági következményekkel jár szerte a világban, sokan azonban már a válságból való kilábalás lehetőségeit keresik. A krízisből kivezető megoldásokat támogatja egy most indult, hiánypótló magyar program, Magyarország Első Virtuális Tőkebefektetési Showroomja is. Az EMVITIS célja, hogy legígéretesebb magyar startupokat összekösse azokkal a magyar befektetőkkel, akik a recesszió miatt most új, hosszú távon is ígéretes célt keresnek a pénzüknek.

A Singulab Egészségügyi Tőkebefektetési Inkubátorház és a Virtuális Egészségközpont Program (VEK) együttműködésében készült digitális felületen elsősorban a koronavírus-helyzet megoldását és az ország válságból való újjáépítését, illetve versenyképes fejlődését támogató, innovatív startupok, programok, projektek és cégek mutatkozhatnak be.

„A koronavírus miatti gazdasági és kommunikációs vákuumban nagy szükség van egy olyan felületre, ahol személyes találkozás nélkül, egy tapasztalt inkubátorház támogatásával tudják megmutatni magukat a tőkét, forrást és befektetőt kereső startupok” – hangsúlyozta Molnár Ferenc.

Az EMVITIS vezetője hozzátette, hogy kifejezetten olyan projekteket várnak, amelyek a smart city koncepciót, a fenntartható fejlődést, illetve az egészségügyi szektort érintő okos alkalmazásokon dolgoznak.

„Ezek azok, amelyek a mostani rendkívüli helyzetben a fennmaradást, később pedig a kilábalást támogatják” – mondta a szakember.

Fotó: Pixabay

Kiemelkedő magyar startupok a showroomban

A virtuális piactéren szakmai előszűrést követően, már tőkebefektetésre ajánlott módon: akár önállóan, akár diverzifikált csomagokban (portfólióban) támogatva, lehetőség nyílik arra, hogy a jó befektetést kereső tőke, illetve egyéb források hatékonyan, olcsón, gyorsan és eredményesen célba találhassanak.

Az EMVITIS felületén minden adott ehhez: szigorú titokvédelmi szabályokat alkalmaznak, a felületre regisztráló vállalkozások elképzelései egy minősített szakmai inkubátor szűrőjén mennek át mielőtt a piactérre kerülnek. A befektetésre megérett projektek a felület virtuális showroomjában a legnagyobb magyarországi befektetési alapok és ágazat specifikus inkubátorházak befektetőinek mutathatják be projektjeiket.

Az EMVITIS szakértői csapata, amelyet több tízmilliárd forintos tőkekihelyezési tapasztalattal bíró magyar tőkebefektetési szakértők, startupperek, informatikusok és mentorok alkotják,

nemcsak a tőkéhez jutásban, hanem a megfelelő kapcsolatrendszer, valamint a projektek szakmai hátterének kialakításában is segíti a magyar startupokat.

A showroomban már most több kiemelkedő minősített projekt van, illetve számos további van az „előszobában” elbírálás alatt, amelyek közül a következő napokban tucatnyi kerülhet ki a piactérre.

Hamarosan bárki részesülhet a legjobb magyar projektek sikeréből Az EMVITIS kezdetben csak a tőkebefektetési és üzletrész-vásárlási, vagy a szakmai befektetési célú vevőket célozza meg, de már a közeljövőben tervezik az egész platform tőzsdére vitelét. A portfólióból olyan társadalmilag felelős befektetési alapot (SRI – Social Responsible Investment Fund) építenek, amelyből az egész társadalom profitálhat.

Fotó: Shutterstock

Az a célunk, hogy a projekten keresztül a lehető legszélesebb körben lehetőség nyíljon az ország újjáépítésében való részvételre

– mondta Molnár Ferenc. Ennek része, hogy megvásárolható legyen az EMVITIS részesedését magában foglaló “Széchenyi részvény”. Ez, akárcsak a régi téglajegyek, nem csupán üzleti hasznot hoznak majd a birtokosának, hanem erkölcsi és társadalmi felelősségvállalását is kifejezi (SRI alap-részvényként funkcionál majd).

Az EMVITIS ötlete Molnár Ferenctől a 10 éve működő, Európai Bizottság-díjas Virtuális Erőmű Program (VEP), és a Virtuális Egészségközpont tulajdonosától származik. A projekt sikeres megvalósításáért saját Singulab nevű egészségügyi és smartmegoldás-fókuszú inkubátorházának partneri hálózata mellett olyan szakértőkkel kötött megállapodást, mint a Medicall innovatív egészségügyi megoldás egyik ötletgazdája és társtulajdonosa, Kotulyák Tamás startupper és a RoiWorks innovatív digitális ügynökség társtulajdonos-vezérigazgatója: Rácz István.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.