Az amerikai bruttó hazai össztermék (GDP) 32,9 százalékkal esett vissza a második negyedévben. Ez a legnagyobb csökkenés 1945 óta, vagyis amióta nyilvántartást vezetnek róla – közölte a The Guardian.
A közgazdászok korábban arra számítottak, hogy az érték a járvány első hullámát követően hirtelen javulni fog, de ez elhamarkodott következtetésnek bizonyult. Az Egyesült Államokban a fertőzések száma továbbra is meredek ütemben nő.
A járvány példátlanul hosszú, 11 évig tartó expanziónak vetett véget, amikor is átlagosan 2 százalékos ütemben nőtt az amerikai gazdaság.
Folyó áron számolva az amerikai GDP értéke 34,3 százalékkal, 2150 milliárd dollárral, 19 410 milliárd dollárra süllyedt április-júniusban. Az első negyedévben 3,4 százalékkal, 186,3 milliárd dollárral csökkent ez az érték.
A visszaesés legfőbb oka az amerikai gazdaság nagy részének márciusban történt leállása volt, annak érdekében, hogy megállítsák a koronavírus terjedését az országban. A bezárások történelmi elbocsátásokhoz vezettek, és a munkanélküliség az 1930-as évek nagy depressziója óta nem látott szintre emelkedett.
Rekord mértékben, a vártnál is erősebben csökkent Németország hazai összterméke (GDP) a második negyedévben, miután a koronavírus-járvány szinte teljes egészében megbénította a gazdaságot.
A szövetségi statisztikai hivatal (Destatis) csütörtökön kiadott első becslése szerint ár-, szezonális és naptári hatással kiigazítva 10,1 százalékkal esett vissza a gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez képest. Elemzők 9 százalékos csökkenést vártak a második negyedévről a január-márciusban mért 2,0 százalékos visszaesés után.
Azóta, hogy Németországban 1970-ben elkezdték számítani és feljegyezni a negyedéves GDP-adatokat, még soha nem mértek ilyen nagy arányú csökkenést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.