Jelentősen, 26 százalékkal nőtt a vállalati csődvédelmi kérelmek száma az Egyesült Államokban az első fél évben a koronavírus-járvány hatásaként.
Az amerikai Epiq Global jogi szolgálat adatai szerint június végéig 3604 cég kérte az amerikai csődtörvény 11. cikkelye szerinti eljárás megindítását az illetékes bíróságtól. A tavalyi év azonos időszakában ez a szám kisebb, 2855 volt.
A csődtörvény 11. cikkelye szerinti eljárás nem jelenti azt, hogy az adott vállalat csődbe is ment és felszámolják, hanem a csődvédelem alatt folytathatja működését, és azon kell dolgoznia, hogy ki tudja fizetni hitelezőit és átstrukturálja működését.
A 11. cikkelyt februárban módosították,
így például egyszerűsítették a csődeljárás menetét, és csökkentették a kisebb cégek ezzel kapcsolatos kiadásait.
A vállalati csődök általában némi késéssel követik a gazdasági helyzet romlását, mivel a tulajdonosok igyekeznek megállapodásra jutni a hitelezőkkel és más lehetőségeket találni a fizetésképtelenség elkerülésére, mielőtt csődvédelemért folyamodnának a bírósághoz.
Az idén az első fél évben olyan ismert cégek éltek a csődvédelemmel, mint a kiskereskedelmi J.C. Penney, a Neiman Marcus és a J.Crew Group Inc., a kórházhálózat-üzemeltető Quorum Health Corp., a távközlési Frontier Communications vállalat, a 700 fitneszközpontot működtető Gold's Gym International, vagy az Akorn gyógyszeripari cég.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.