A tőkepiaci szereplők által kiemelten figyelt és eddig publikált bizalmi és előretekintő konjunktúraindikátorok – a lezárások feloldása óta – többnyire pozitív meglepetést okoztak, ezzel párhuzamosan a tőzsdei árazások is egy nagyon optimista jövőképet vetítenek előre.
Ezért lesz fontos, hogy a New York Fed héten érkező feldolgozóipari indexe, beszerzésimenedzser-indexek (BMI), valamint az euróövezeti fogyasztói bizalmi indexek vajon alátámasztják-e a felfokozott várakozásokat.
A BMI-k javulásában az euróövezet kismértékben előrébb jár, mint az Egyesült Államok,
mindkét térségben az aktivitás emelkedését jelző 50 pont felett tartózkodnak a feldolgozóipari és a szolgáltató szektorból érkező BMI-k is.
Az adatok alakulása segíthet eldönteni azt a kérdést is, hogy tovább gyengül-e a dollár az euróval szemben – írták heti előzetesükben az OTP Bank makrogazdasági elemzői.
A második negyedévből érkező adatok legfontosabb tanulsága az volt, hogy az időben meghozott monetáris és fiskális politikai, valamint a lazább korlátozó intézkedéseknek köszönhetően az USA-ban a visszaesés mértéke kisebb volt, mint az euróövezetben.
Most azonban már az a legfontosabb kérdés, hogy milyen ütemben folytatódhat tovább a lazítás kezdete óta folyamatban lévő kilábalás,
és hogy meddig tarthat a havi adatok javulása.
Ebben már intő jel lehetett a múlt héten beérkezett kínai kiskereskedelmi forgalom, amely elmaradt a várakozásoktól.
További részletek a Világgazdaság hétfői számában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.