Itt az ideje bevezetni a négy napos munkahetet – mondta Andrew Yang. Ez a lépés a járvány miatt minden eddiginél fontosabbnak tűnik.
A Business Insider cikke szerint az amerikaiak megszokott életvitelét alaposan felborította a pandémia.
Mivel sok alkalmazott home office dolgozik, a vállalatok megkísérlik irodáikat a biztonsági óvintézkedések szem előtt tartásával átalakítani, hogy lehetőség szerint meg tudják majd nyitni azokat.
A korábbi demokrata elnökjelölt – aki egyébként befektetőként is tevékenykedik – még májusban vetette fel a az ötletet azzal a céllal, hogy megkönnyítse a bizonytalan helyzetben lévő dolgozók munkavégzését. Két fő szempontja az időbeosztás és a mentális egészség megőrzése volt.
Nincs egységes megoldás a négynapos munkahétre. A Washington Post megjegyezte:
Különböző modellek vannak a lerövidített hétre, van ahol ugyanaz a munka oszlik el változatlan munkaidőre, míg más vállalatok egyszerűen úgy tervezik, hogy hosszabb műszakokat osztanak el kevesebb napra.
Néhányan a háromnapos hétvége előnyeit látják, mások szerint a napot a hét közepén veszik igénybe.
Yang egyébként kifejezetten a hosszabb hétvégéket tartja hasznosabbnak, tweetjében úgy fogalmazott, hogy a
A három napos hétvégék jobbak, mint a két naposak.
3-Day weekends are better than 2-Day weekends. We should seriously look at 4-day workweeks. Studies show that we would be just as productive. It would create jobs at the margins and improve mental health. https://t.co/00C55f6AWl
— Andrew Yang🧢🇺🇸 (@AndrewYang) May 25, 2020
Mivel egészségügyi szakértők szerint az élet, amit megszoktunk még a következő évig biztosan nem áll vissza Yang elmondta a Business Insider-nek, hogy a négynapos munkahét most még jobban szükségessé válhat.
A lépés segíthetne, hogy kiszabaduljunk ebből a mókuskerékből, melyben jelenleg megrekedtünk, ahol mindenki versenyre kényszerül
– mondta Yang.
”És ez a kényszeres verseny mindnyájunkat megőrjít.„
A The Harris Poll júniusi felmérése szerint az amerikai lakosság nagy hányada, az alkalmazásban állók 82 százaléka hasznosabbnak tartaná a rövidebb munkahetet, még akkor is, ha ez hosszabb munkaidőt jelent.
A jelenség különös népszerűségre tarthat számot például Finnországban, ahol a miniszterelnök döntése értelmében a munkavállalók heti négy napon napi hat órát dolgoznak.
Új-Zélandon a gazdaságélénkítés részeként tervezik bevezetni a munkahét lerövidítését.
A tech-óriás japán leányvállalatainál tavaly kísérletezett négynapos munkahéttel annak érdekében, hogy jobb egyensúlyt találjanak a munka és a magánélet között. Az eredmény kiugró: 40 százalékkal növekedett a munkatermelékenység csak azzal, hogy augusztusban péntekenként zárva tartottak.
A Monogramnál nem vált be a hosszú hétvége, a vezetőség úgy gondolja, hogy a hosszú távollét, kibillenti a dolgozókat a megszokott ritmusból, ugyanakkor a termelékenységre jótékonyan hat a szerdai pihenő. Robert Yuen szerint a home office is fokozza a hatékonyságot, mert a komfortzónának, illetve az utazás nélkül felszabaduló energiának köszönhetően a dolgozók nagyobb teherbírással végzik el munkájukat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.