BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sorra jelentenek csődöt a régi amerikai áruházak

Közel kétszáz év, egy polgár- és két világháború után úgy tűnik, a járvány okozta veszteségekkel nem tudott megküzdeni a Lord & Taylor és 38 üzletét bezárja.

Lehúzza a rolót Amerika legrégebbi áruháza – írja a Daily Mail.

A Lord & Taylor csütörtökön jelentette be 38 üzlete végleges bezárását, bár korábban még úgy határoztak, hogy 14 üzletet továbbra is fent tudnak tartani.

A cég 1824-ben nyitotta meg első szövetárut forgalmazó üzletét Manhattanben, tavaly pedig a francia Le Tote ruházati cég vásárolta meg.

Mindkét vállalat csődvédelmet kért a virginiai bíróságon a hó elején.

Miközben továbbra is vizsgáljuk a különböző lehetőségeket, úgy gondoljuk, hogy elővigyázatosságból célszerű, ha a minden boltunkat bezárjuk, minimalizálva a veszteségeket, miközben a márkanevet megőrizzük

– mondta Ed Kremer, a Le Tote szervezetfejlesztésért felelős vezérigazgatója.

A társaság tavaly, a koronavírus megjelenése előtt eladta 11 emeletes zászlóshajó épületét a New York-i Ötödik sugárúton, amely több mint egy évszázada volt a cég tulajdonában.

Fotó: John Nacion/NurPhoto/AFP

A kétszázmilliárdos plafon is átszakadt

A Bloomberg Billionaires Index tegnapi állása szerint Jeff Bezos vagyona meghaladja a 202 milliárd dollárt.

Az ikonikus épület előbb a WeWork cég tulajdonába került, majd – miután az új tulaj szintén anyagi problémákkal került szembe – új vásárlóként az Amazon szerezte meg. A nem sokkal ezelőtt új rekordot felállító Jeff Bezos cége a tervek szerint az épületben nyitja meg manhattani irodáját.

A döntés értelmében csütörtökön megkezdődött a Lord & Taylor még meglévő üzleteinek értékesítése, valamint a készletek, berendezési tárgyak és bútorok kiárusítása – derül ki a társaság közleményéből.

Nem a Lord & Taylor az egyetlen üzlet, amelyet nagyon megrázott a járvány. Több tucat másik viszonteladó kérvényezett csődvédelmi eljárást. 2020 első félévének üteme messze meghaladja az elmúlt évben bejelentett kiskereskedelmi csődök számát.

A bajba került vállalatok közt olyan nevek is szerepelnek, mint

  • a J. Crew,
  • a J. C. Penney,
  • a Neiman Marcus,
  • a Stage Stores
  • és az Ascena Retail Group is csődvédelemért folyamodott.
  • A Men's Wearhouse tulajdonosa és a Jos. A. Bank ugyanazon a napon indítottak csődeljárást, mint a Lord & Taylor.

    Ez utóbbiak már a járványügyi rendelkezések előtt is komoly anyagi gondokkal küzdöttek az öltönyök iránti kereslet visszaesése miatt.

    A múlt hónapban a szintén 200 éves múlttal büszkélkedő Brooks Brothers – amely szinte minden egyes amerikai elnök ruhatáráért felelt – szintén segítségért folyamodott. Versenytársa, a Barneys New York tavaly jelentett csődöt.

    A Tailored Brands a múlt héten fordult a texasi hivatalhoz. A Men’s Wearhouse és a Jos. A. Bank üzletek, valamint a K&G Fashion Superstore és a Moores Clothing for Men, amelyek mindegyike a Tailored tulajdona, továbbra is működnek a szerkezetátalakítás során. A társaság várhatóan 630 millió dollárral csökkenti kiadásait.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.