Ha babát várunk - sőt, akár már a tervezéskor is - célszerű lehet számba venni, milyen támogatásokra számíthatunk, hiszen így jóval több maradhat a családi kasszában. Az egyik legkedvezőbb ilyen konstrukció például a CSOK , azaz a Családi Otthonteremtési Kedvezmény, melynek már létezik plusz két fajtája: az MCSOK és a CSOK+MCSOK (a két támogatás együttes felvétele) is. A CSOK mértéke a vállalt gyermekek számával változhat - azonban már egy gyermektől kezdve is jelentős, vissza nem térítendő kedvezmény. Érdemes tehát utánanéznünk alaposabban, mennyi támogatást kaphatunk, hiszen megalapozhatjuk vele (leendő) családunk jövőjét is.
Figyelmetlenségből sajnos bármikor előfordulhat, hogy többet fizetünk a kasszánál, mint kellene. Bár ritkán, de ez is akár több száz, ne adj’ isten, ezer forintot jelenthet, ezért mindig célszerű ellenőriznünk, a blokkon álló összeg milyen viszonyban van a valósággal. Azaz: ugyanannyi-e a visszajáró, amennyit kapnunk kellett, le lettek-e vonva a kedvezmények, és mindenből csak az és csak annyi szerepel a listán, amiket szerettél volna?
A kereskedelem - a közvélekedéssel szöges ellentétben - bizony nem csak a vásárló érdekeit nézi. A magasabb profit érdekében gyakran alkalmazott taktika, hogy a legszembeszökőbb helyekre teszik a boltok a magasabb árú termékeket - hogy ezáltal is vonzóbbnak tűnjenek. Ha azonban tudjuk, hogy érdemes a lejjebb/hátrébb helyezett, közeli lejáratú vagy akciós termékek között is nézelődni, nem válunk impulzusvásárlóvá: így pedig máris több száz forintot megtakaríthatunk egy bevásárláskor.
A bevásárláskor ezt vehetjük akár szó szerint is: ha van lehetőségünk arra, hogy törzsvásárlói kártyát kapjunk, esetleg látunk az akciós újságokban bármilyen kedvezménykupont, esetleg leárazásos napokat, figyeljünk rájuk oda! A kedvenc márkáink esetében pedig célszerű gyűjteni a pontokat, esetleg letölteni a megfelelő applikációkat, hiszen azokkal is további árengedményekhez juthatunk.
Tegyük fel, hogy van egy régi, már többszörösen bizonyított használati tárgyunk (pl. táska, hajszárító, etetőszék stb.), aminek csak annyi a baja, hogy kicsit kopott, esetleg leszakadt/letört róla valami. Ilyenkor merül fel sokakban a kérdés: vegyünk újat? Ha spórolni szeretnénk, akkor semmiképp: amennyiben van hozzá anyagunk, próbáljuk megjavítani saját magunk! Vagy ha végképp menthetetlen, érdemes körülnézni az ismerősi körben, hátha valakinek épp van abból a tárgyból elfekvőben.
Ha pedig nekünk van felesleges holmink, ne habozzunk: tegyük fel valamelyik online aukciós oldalra, esetleg kérdezzünk körbe, hátha valakinek szüksége van rá. Évi 600.000 Ft-ig így szuper, adómentes mellékjövedelemhez juthatunk, amelynek biztos, hogy hamar megtaláljuk a helyét.
Bárhogy is nézzük: ha a családunk bővül, az mindenképp pluszkiadásokat is jelent majd - ám korántsem mindegy, mennyit. Ha a fentiekből akár csak néhányat is megfogadunk, már biztosíthatjuk, hogy a családi büdzsé kevésbé érezze meg a változásokat, és az új családtagra való felkészülés időszaka valóban örömteli lehessen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.