A hazai magánegészségügyi meghatározó szereplői közösen segítik az Ukrajnából érkező menekültek egészségügyi ellátását, írták közös közleményükben.
A kezdeményezők létrehozták a www.osszefogasazegeszsegert.hu szolgáltatófüggetlen gyűjtőoldalt is, amelyen a csatlakozó cégeket, illetve az általuk felajánlott szolgáltatásokat teszik elérhetővé.
A szektor két nagy vezető cégcsoportja, a Doktor24 és a TritonLife Csoport által elindított kezdeményezés célja, hogy a hazai privát szolgáltatók minőségi, ingyenes egészségügyi ellátást biztosítsanak a háború miatt hazájukat elhagyni kényszerült embereknek.
A TritonLife Csoport néhány napja már létrehozott egy 40 millió forintos TritonLife Ukrajna Segélyalapot, melyet a Nagycsaládosok Országos Egyesületével együtt kezelnek. A két cég vezetői, Lancz Róbert és Fábián Lajos folyamatosan egyeztetnek a menekültek támogatását ilyen módon is vállaló privát szolgáltatókkal.
A kezdeményezéshez első ütemben a Doktor24 csoporthoz tartozó fővárosi Svábhegyi Gyermekgyógyintézet és Optokid, a tatai Kastélypark Klinika, a székesfehérvári Life Egészségcentrum, és a pécsi Da Vinci Magánklinika, továbbá a TritonLife-hoz tartozó TritonLife Róbert Magánkórház Budapest, a TritonLife Duna Magánkórház Budapest, a TritonLife mind a négy nagy budapesti járóbeteg klinikája, és a vidéki intézményei, a TritonLife Magánkórház Debrecen, a TritonLife Magánkórház Szeged, a TritonLabs laborhálózat, valamint a TritonLife Budaörsi Egészségügyi Központja csatlakozott. Ugyancsak felajánlotta a segítségét a T-DOC, mint a nagy társaságokkal már együttműködő telemedicina és digitális platform szolgáltató, valamint a MEDIO – mint az egyik legnagyobb és leggyorsabban fejlődő medikai időpontfoglalási rendszer – írták a közleményben.
A támogatók köre az első hét végére további hat nagy szolgáltatóval, így az országosan szolgáltató Synlabbal, a szegedi Mediteammel, a budapesti Dr. Rose Magánkórházzal, az Emineóval és a Fájdalom Ambulanciával, valamint a miskolci Macroklinikával bővült.
„Jó látni, ahogy az egyébként egymással versenyző cégek azonnal pozitívan válaszolnak a megkeresésünkre. Bízunk abban, hogy a következő napokban számos további szolgáltató csatlakozik hozzánk” – mondta Lancz Róbert, a Doktor24 vezérigazgatója.
„Ez a segítő hálózat jól kiegészíti az egészségügyi dolgozók Ukrajnából menekülő hozzátartozói számára múlt hétvégén felállított segélyalapunkat, örömmel indítottuk el ezt a kezdeményezést is a Doktor24-el folytatott rövid megbeszélést követően” – tette hozzá Fábián Lajos, a TritonLife Csoport társtulajdonos elnöke.
A felajánlások között felnőtt- és gyermekszakorvosi, valamint labor- és képalkotó-diagnosztikai kapacitások és szolgáltatások szerepelnek, amelyekkel a partnerek országszerte segítik az Ukrajnából érkező menekültek ellátását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.