A világban valóságos kerékpár-forradalom zajlik, Magyarország is ezen az úton jár – jelentette Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos a hazai elektromos kerékpárgyártás vezető vállalata, az Accell Hunland 20 éves évfordulója alkalmából a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tószegen megtartott sajtóeseményen. Hozzátette: Németországban 7 év alatt a négyezerről kétmillióra növekedett az eladott elektromos kerékpárok száma, Magyarországon is hasonló fejlődés figyelhető meg: évente megkétszereződik az eladott példányok száma.
A kormány Magyarországot ennek a kerékpáros forradalomnak az élére kívánja állítani
– hangsúlyozta a kormánybiztos, hozzátéve, hogy eddig 14-15 ezer elektromos kerékpár megvásárlásához járult hozzá a magyar kormány, ezen felül pedig elektromos rásegítésű teherkerékpárok, e-cargok beszerzését is támogatják. Külön kiemelte az Országgyűlés által elfogadott törvényt, amely lehetővé teszi, hogy a munkaadók ingyenesen biztosítsanak a munkavállalók rendelkezésére kerékpárt a munkába járáshoz, amelynek költségeit a cégek elszámolhatják. Révész Máriusz hangsúlyozta, fontosnak tartja a társadalmi szemléletformálást is, szerinte a városok élhetősége szempontjából óriási jelentősége van a kerékpározásnak, példaként emelte ki Dániát és Hollandiát. Ennek jegyében szerveznek tanulmányutakat magyar magyar városvezetőnek, eddig 50 polgármester jutott el ezekbe az országokba.
Szabó-Lukovszki Béla ügyvezető igazgató emlékeztetett rá, hogy 2001-ben tették le zöldmezős beruházásként a gyár alapkövet, a kezdeti 3000 négyzetméteres csarnokból mára a gyártási terület 24 ezer négyzetméterre bővült. Ez idő alatt komoly változásokon átesett a cég, ugyanis 2009-ben kezdődött meg az elektromos kerékpárok gyártása, amely ma már a termelés 97-98 százalékát teszi ki. Közel 30 országba exportálnak, főként Németországba, Egyesült Királyba és Franciaország számít a legnagyobb felvevőpiacuknak.
Jelezte, hogy idén ősszel gyártják le a három és fél milliomodik kerékpárt.
„A gyártási kapacitásunkat folyamatosan növelnünk kell, a legfontosabb kihívás most, hogy az év második felében egy magasabb termelési sebességre kell átállnunk. Fejlődnünk, bővülnünk kell” – hangsúlyozta az ügyvezető igazgató.
Az Accell Group megközelítőleg 3150 embert foglalkoztat 15 országban. Kerékpárjait és kapcsolódó termékeit csoportszinten több mint 80 országban forgalmazzák kereskedőknek és felhasználóknak egyaránt: 2020-ban a Csoport mintegy 897 ezer kerékpárt értékesített, és forgalma meghaladta az 1,3 milliárd eurót.
Magyarországon az első kerékpár 2002 augusztusában gördült le a gyártósorról. A vállalat éves gyártókapacitása mára megközelíti a 300 000 kerékpárt. A 760 000 négyzetméteres területen fekvő 24 ezer négyzetméteres tószegi gyár létszáma szezonban elérheti akár a 700 főt is. A holland Accell Group nemzetközi kerékpárgyártó cég hazai leányvállalatát Magyarország 100 legnagyobb vállalata között tarják számon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.