Mezőgazdasági idénymunkára átlagosan 1400 forintos órabért, míg gyártási, logisztikai, vendéglátási és kereskedelmi feladatok ellátása során 1600–1750 forint közötti órabért kínálnak a munkáltatók– derült ki az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet adataiból. Kétezer forintot elérő órabérre főként azok a diákok számíthatnak, akiket üzleti kiszolgálóközpontokban, call centerekben vagy IT-területen alkalmaznak.
Tavalyhoz képest érezhetően visszaesett év közben a kiskereskedelemben foglalkoztatott diákok létszáma, ami összefüggésben van a szektor idei forgalmának visszaesésével.
Nyáron azonban ebben a szektorban is fellendülés várható a diákmunka terén,
hiszen a szabadságolások miatti helyettesítések megoldásának továbbra is ez a legkézenfekvőbb módja. Szintén a szabadságok tömeges kiadása miatt nő meg tervezhetően a gyártás és a logisztika területén is a diákok iránti igény, a vendéglátásban és a mezőgazdaságban ugyanakkor a csúcsszezon generál jelentős pluszkeresletet.
2023 első négy hónapjában 1770 forint volt az általunk közvetített diákok átlagos órabére, ami 18 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi 1505 forintos szintet
– emelte ki Páli Nóra, a Trenkwalder diákszolgáltatási vezetője. A nyári időszakra kínált alapórabéreket a munkáltatók olyan kiegészítő juttatásokkal teszik vonzóbbá, mint a műszakpótlék, a heti minimum 2-3 műszak esetén járó jelenléti bónuszok, vagy éppen céges busszal történő szállítás a lakóhely és a munkahely között.
A diákmunkával elérhető jövedelem vonzerejét az is növeli, hogy tavaly óta szja-mentes a 25 év alatti munkavállalók jövedelme, így egy diákszövetkezetben foglalkoztatott tanuló teljes egészében megkaphatja a bruttó órabérét, ami a jelenlegi átlag, az 1800 forint esetében 270 forinttal nagyobb jövedelmet jelent óránként.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.