Az Andrássy úton lévő, műemlékvédett Drechsler-palota 135 éves története során számos szerepet töltött már be: működött lakóházként, kávéházként, a Magyar Állami Balettintézetként, az elmúlt két évtizedben pedig teljesen üresen állt – most luxusszállodaként nyitott meg. A Lechner Ödön és Pártos Gyula tervei alapján 1886-ra elkészült, francia reneszánsz és neogótikus stílusú, rendkívül rossz állapotú épületet a DVM Group újította fel, a londoni Bowler James Brindley, valamint a hazai Bánáti+Hartvig belsőépítészcég tervei alapján. A dizájnerek a palota gazdag kultúrtörténetéből, illetve korábbi funkcióiból merítve alakították ki a tereket – beleszőve a budapesti kávéházi világot, a magyarok sakkszeretetét, a szemközti Opera előadásainak hangulatát és még sok minden mást.
Az örökségvédelem és a műemléki helyreállítás jelentős gépészeti és elektromos fejlesztéssel egészült ki a 16 ezer négyzetméter alapterületű ingatlan minden helyiségére kiterjedően. A kivitelezőnek természetesen az ötcsillagos szálloda műszaki elvárásaira is fel kellett készítenie az épületet.
A felújítás költségeit tekintve a tető – eredeti tervek szerinti – újjáépítése került arányaiban a legnagyobb összegbe
– árulta el a Világgazdaságnak a W Budapest szálloda igazgatója, Igor Buercher.
A 151 stílusos vendégszoba, illetve 45 lakosztály között az igazán nagy attrakciót a majdnem 200 négyzetméteres Extreme WOW, azaz a W Elnöki Lakosztálya jelenti.
A szobák ára egy éjszakára 550, a lakosztályoké 1000 eurótól kezdődik. Az elnöki lakosztály esetében „az ár kérésre” választ kaptuk.
A tervezők alaposan beleásták magukat Pest és Buda történetébe, feltérképezték a híres fővárosi épületeket és a nemzetközi ismertségre számot tartó magyarokat. A Loire-völgyi ihletésű, francia reneszánsz építészeti elemek keverednek itt a Széchenyi gyógyfürdő, a Zsolnay csempék vagy az Andrássy úti épületek esztétikájával. Az éttermi lámpatesteket ékszerek, de a balett-táncosok szoknyái is ihlették, annyi a dekoratív elem, hogy csak kapkodja a fejét a látogató.
Harry Houdini és a „nagy illúzió” inspirálta például a tükrök kreatív használatát az egész szállodában, optikai illúziókat hozva létre a mennyezeten, a falakon és a padlón. Gábor Zsazsa karaktere révén a hollywoodi glamúr, a retro csillogás játékossága érkezett meg az épületbe. A táncművészetet a belső tér lágy rózsaszín árnyalatai, ívelt vonalai és lenyűgöző, szinte színpadi világítástechnikája idézi meg. Ezt az elgondolást viszi tovább
a teljesen fekete Extreme WOW és a teljesen fehér WOW lakosztály,
amelyek színeit a Hattyúk tava című balettből merítették a tervezők. Az Extreme WOW és a WOW lakosztályokat egyedi tapéta díszíti, amely a Magyar Operaház díszleteinek világába repíti a vendégeket: a hatalmas mennyezeti freskó görög isteneket ábrázol finom, fémes árnyalatokban.
Találunk a hotelben bárt, éttermet, spát is. Ez utóbbiban szintén Houdini szellemét idézik a tükrök és a vízfelület játékával. Az itt lévő rejtett ajtók titkos terekbe vezetnek, ahol a vendégek megpihenhetnek, a medence pedig Budapest híres termálfürdőire rímelve, hagyományos csempével és aranyhálóval van burkolva.
Arra a kérdésre, hogy
milyen luxusszolgáltatásokat vehetnek igénybe a legmagasabb státuszú vendégek,
az igazgató azt mondta, a vendégek Budapesten is számíthatnak a W márkára jellemző „Bármit/Bármikor” („Whatever/Whenever®”) szolgáltatásfilozófiára. Azaz törvényes keretek között bármikor bármilyen kéréssel előállhatnak, a személyzet készen áll a teljesítésükre.
A W Budapestben háromféle koncepciójú éttermet is kipróbálhatunk – akkor is, ha nem vagyunk szállóvendégek, hiszen a hotel a luxusutazók mellett a helyieket is várja a közösségi tereibe. A szálloda éttermének koncepciója Riccardo Giraudi világszínvonalú restaurateur műve, vezetője, az executive chef, Fabio Polidori. A Nightingale by Beefbarban a hagyományos ázsiai ízeket párosítják a Beefbar jellegzetes húsételeivel, sharing tálalással.
Az ikonikus ételek közé tartozik:
|
A beavatottak számára elérhető a Society25, a szálloda misztikus, alagsori speakeasy bárja, amely az egykor Budapesten működő titkos társaságokra utal. A koktéllista nyolc, a Drechsler-palota történelméhez köthető koktélt kínál, mindegyik tartalmaz egy-egy titokzatos összetevőt, amelyet a bár vezetője, Stefano Ripiccini talált ki. A vendégek választhatják a nagy Houdiniről elnevezett The Illusionistet; a Brew Bopot, amely a budapesti kávé aranykorára utal, valamint a Geraniumot, ami magyarul muskátlit jelent, és a Drechsler-palota egyik leghíresebb asztaltársaságának nevét viseli.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.