Az adásvétel lezárását követően a cégek Gránit Pénzügyi Zrt. és Gránit Lízing Kft. (lízingcégek) néven – a korábbi termékkínálatot megtartva – működnek tovább. Az ügyfeleknek a tulajdonosváltás kapcsán semmiféle teendőjük nincsen. A tranzakció illeszkedik a Gránit Bank hosszú távú stratégiájába, amelynek keretében egyebek között a lízingüzletág fejlesztését tűzte ki célul – közölte a Gránit Bank.
„A lízingcégek megvétele az üzleti aktivitás és értékajánlat bővítésével hozzájárul a bankcsoport részvényesi értékének növeléséhez. A lízingcégek magas szakmai színvonalú és értékes tapasztalattal rendelkező menedzsmentjének és szakértő csapatának munkájára a bank hosszú távon kíván támaszkodni” – hangsúlyozta Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.
A lízingcégek elődei több mint harminc éve vannak jelen a magyar piacon, és az utóbbi tizenöt évben az eszközalapú finanszírozási megoldásokban globálisan piacvezető holland székhelyű DLL csoport tagjaként megbízható finanszírozási partnerei a vállalkozásoknak, több alszegmensben is piacvezető szereplők.
A Gránit Bank 2023-ban is folytatta a növekedést: az előzetes adatok alapján mérlegfőösszege meghaladta az 1270 milliárd forintot, az adózás előtti eredménye pedig meghaladja a 20 milliárd forintot. A hitelintézet több mint 140 ezer ügyfélszámlát vezet, a piaci átlagot lényegesen meghaladó hatékonysági és jövedelmezőségi mutatókkal rendelkezik, bankcsoportszinten pedig több mint 2400 milliárd forint vagyont kezel – áll a hitelintézet közleményében.
A Gránit Bankcsoport, amely 2022-ben szerzett részesedést az Equilor Befektetési Zrt.-ben és 2023-ban a Gránit Alapkezelő Zrt.-ben, tovább folytatja stratégiájának megvalósítását a lízingpiacon való terjeszkedéssel – fűzték hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.