Jelentős illetményfejlesztést kaptak a magyar légierő pilótái és műszaki szakemberei – közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szombaton.
A Honvédelmi Minisztérium közleményében a minisztert idézve azt írta, a magyar légierő pilótái a legjobbak közül valók, és a veszélyek korában kiemelt erkölcsi és anyagi megbecsülést érdemelnek.
Tudásuk, szolgálatuk kulcsfontosságú Magyarország biztonságának védelmében. Ezért jelentős – decemberig visszamenőleges – béremelésükről döntöttünk
– jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf. A közlemény szerint a vadászpilóták, a szállító- és kiképzőrepülőgép-pilóták, a szállító- és harcihelikopter-vezetők, valamint a repülő műszaki és az előretolt repülésirányító szakemberek kaptak béremelést március első napjaiban.
Ezzel a legtapasztaltabb pilóták bére átlagosan másfél millió forintról két-hárommillió forintra is emelkedhet beosztástól, a repülőszolgálatban eltöltött évektől, valamint képességtől függően.
A miniszter elmondta azt is: „A megnövekedett biztonsági kockázatok új kihívások elé állították Magyarországot, és megerősítették azt az elköteleződést, hogy egy modern, ütőképes haderőre van szükség.”
Magyarország NATO- és V4-kötelékben is ellátja más országok légtérrendészeti feladatait, a balti országok mellett Szlovénia és Szlovákia légterének védelmében is részt vesznek a magyar Gripenek, erősítve Európa biztonságát. A légi szállítási, továbbá a helikopterképesség fejlesztése szintén kiemelten fontos a magyar haderő számára hazai és nemzetközi környezetben egyaránt.
A tájékoztatás szerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf kiemelte: „Az érintett állomány kiképzettsége új szintre lépett, legtöbbjük már rendelkezik a Combat Ready, azaz a harckész minősítéssel.”
A HM tájékoztatása szerint a kecskeméti MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár személyi állományába tartozó, JAS-39 Gripen többcélú vadászgép, az Airbus A319 közepes hatótávolságú szállító repülőgép, valamint a Dassault Falcon 7-X nagy hatótávolságú futár és közepes szállító repülőgép pilótái havonta bruttó két- és hárommillió forint körüli kiemelt illetményt kapnak.
A szolnoki MH Kiss József 86. Helikopterdandár személyi állományába tartozó, az Airbus H145M könnyű, többcélú helikopter, az Airbus H225M helikopter, az Mi–24 harci helikopter, az AS–350 kiképző helikopter, valamint a Zlin kiképző repülőgép pilótái havonta bruttó két és fél millió forint körüli összegű kiemelt illetményben részesülnek – írták.
A kormány kétlépcsős, jelentős mértékű illetményemelésének első üteme 2022 szeptemberében valósult meg, a mértéke átlagosan 26,4 százalék volt. Idén a legénységnél átlagosan 12 százalékos, az altiszti állomány esetében átlagosan 11 százalékos, a tisztek esetében átlagosan 10 százalékos illetményfejlesztés valósul meg – írták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.