BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
Young,Loader,Guy,In,Overalls,Loads,Cart,With,Bags,In

Többféle támogatást is ad a fiatal álláskeresőknek a kormány

A cél az, hogy csökkenjen az inaktívak száma a fiatalok körében is. Az Ifjúsági Garancia Plusz segít a munkába állásban, de az ahhoz kapcsolódó lakhatási, utazási és képzési kérdésekben is.

Jövő hétfőtől, tehát április 15-től lehet jelentkezni a fiatalok foglalkoztatását segítő Ifjúsági Garancia Plusz programra – derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szerdai közleményéből. 

Young,Loader,Guy,In,Overalls,Loads,Cart,With,Bags,In
Fotó: Shutterstock

Az uniós pénzekből fizetett, közel 206 milliárd forintos programra azok a 15–29 közötti fiatalok pályázhatnak, akik se nem tanulnak, se nem dolgoznak,

emellett álláskeresőként vagy szolgáltatást kérőként regisztráltatták magukat a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálatnál. Az érdeklődők a járási (fővárosi kerületi) hivatalokban informálódhatnak személyesen, a részletes információk is a kormány foglalkoztatási portálján lesznek elérhetők 2024. április 15-től.

Hogyan segít a munkába állásban a program?

Az Ifjúsági Garancia Plusz program keretében alapvetően négyféle támogatás elnyerésére van lehetőség, ezek a következők.

  1.  Bértámogatás: ezt a támogatást alapvetően nem a munkavállalók, hanem a munkaadók kapják, a nem hátrányos helyzetűek esetében maximum 4, hátrányos helyzetű munkavállalók esetében legfeljebb hat hónapig jár. A támogatás mértéke a munkaadót terhelő bruttó bér 50 százaléka, maximum havi 250 ezer forint lehet.
  2.  Lakhatási támogatás: azok kaphatják, akik a lakóhelyüktől több mint 60 kilométerre kapnak munkát és szerződésük legalább 6 hónapos munkavégzésről szól, legalább heti 20 órában. A támogatás összege nem haladhatja meg a havi 186 760 forintot és az 12 hónapra adható.
  3.  Utazási támogatás: ezt a támogatást pedig azok szerezhetik meg, akik lakóhelyük 60 kilométeres körzetében, de másik településen találnak munkát. Ez a támogatás is maximum 12 hónapra szól, összege pedig a távolságtól függ, de nem lehet több havi 13 340 forintnál.
  4.  Képzési támogatás: ez azoknak nyújt segítséget, akik a munkaerőpiacon történő elhelyezkedése érdekében jogszabályban meghatározott képzésen vesznek részt. Havi összege a kötelező legkisebb munkabér legalább 70 százalékának megfelelő lehet (maximálisan a minimálbér 150 százaléka).

 

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.