Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délelőtt a Richter Gedeon Nyrt. új kőbányai székházát, a Richter Központot.
Nagy nap a mai a Richter történetében, mert egy korszerű, a Richter nemzetközi rangját kifejező irodaépületet adunk át – mondta Orbán Gábor, a gyógyszergyártó vezérigazgatója.
Aki magyarként világszínvonalon alkot, az számunkra igazodási pontot jelent, belőlük merítünk inspirációt – utalt a cégvezető a Gyömrői úti irodaközpont megnyitóján megjelent illusztris díszvendégekre, akik között ott volt Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, Rudolf Péter színművész, a Richter Egészségváros fővédnöke; Balogh Gábor olimpikon, és a Richter Központot tervező Kossuth- és Ybl-díjas építészmérnök Zoboki Gábor, valamint Müller Cecília, a Nemzeti Népegészségügyi Központ vezetője is.
Az, hogy Magyarország 2023-ban két Nobel-díjat is kapott, bizonyítja, hogy ez a kárpát-medencei nép hihetetlenül tehetséges – emelte ki beszédében Vizi E. Szilveszter akadémikus, a Richter igazgatóságának elnöke.
Az igazgatótanács elnöke szerint ez a „magyar szellemi erő” a Richter termékpalettájában is jelen van:
tíz legnagyobb bevételt adó termékük között négy eredeti magyar fejlesztés van, köztük a csúcskészítmények számító cariprazine hatóanyagú antipszichotikum.
Tízből kilenc legnagyobb forgalmú készítményüket pedig saját szabadalmak, saját kémiai eljárások segítségével állítják elő, amely extra értékként megjelenik a termékeladásokban is.
A társaság egy belgiumi gigaberuházással Nyugat-Európában vásárolt jelentős szellemi tőkét – mondta a Mithra nőgyógyászati eszközeinek minap bejelentett megvásárlásáról a Richter igazgatóságának elnöke. Ahogyan arra beszédében Orbán Gábor is kitért, ennek köszönhetően is idén Európa legnagyobb fogamzásgátló-gyártója lesz a Richter, amely árbevételének már 10 százalékát fordítja kutatás-fejlesztésre.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter arról beszélt, hogy az új Richter Központ, valamint a frissen magyar állami tulajdonba került Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér „új ligába” helyezi Kőbányát, és várhatóan lesznek még a kerületre nézve pozitív hozadékai a fejlesztéseknek.
Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus szerint az épületátadó egyben annak a jövőbe vetett hitnek a megnyilvánulása is, hogy a Richter elérhető árú gyógyszerekkel javítsa az emberek életminőségét. Hozzátette: a két év alatt felépült Richter főhadiszállást a molekuláris ujjlenyomat kutató központban is megirigyelnék.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.