BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A focivébére is meghívták az összecsukható konténereket gyártó magyar startupot

Pénzégető olimpiák és világbajnokságok helyett a környezettudatos és fenntartható infrastruktúrára épülő rendezvényeké a jövő, az összecsukható konténereket gyártó magyar cég, a Continest Technologies Zrt. ennek köszönhetően triplázza meg idén a tavalyi forgalmát.

Már a 2024-es párizsi olimpiára és a minden idők legzöldebb kontinensviadalának készülő németországi rendezésű futball-Európa-bajnokságra fókuszál a Continest Technologies Zrt., amelynek összecsukható, azaz helytakarékosan szállítható és raktározható konténerei iránt berobbant a kereslet. A vállalat stratégiai igazgatója, Tegzes Dániel a VG-nek elmondta, hogy 

a januárban még 22 alkalmazottal működő cégben a székesfehérvári gyáruk elindításával már most 52-en dolgoznak, számuk a növekvő rendelésállomány alapján az év végére eléri a 70 főt. 

Az új termelőüzemben 40 munkahely létesül. Tavaly – még bérgyártásban – 210 konténert állított elő a cég, az idén már mintegy félezret, zömében megrendelésre, és 76 százalékban exportra. 

A 2019-ben a Takarék Kockázati Tőkealap 1,25 milliárd forintos befektetése segítségével megtáltosodó magyarországi vállalat idei árbevétele várhatóan meghaladja a 2,4 milliárd forintot. 

Mindeközben már egy dubaji gyártókapacitás létesítéséről is tárgyal a magyar vállalat, szakmai felügyeletével, a cég licence alapján készülnének az összecsukható konténerek, amelyeket már a 2022-es katari foci-világbajnokságon is használnának. A közel-keleti piac már olyan távolságban van, hogy inkább helyben éri meg gyártani a konténereket, mivel a szállítás drága és környezetterhelő is.

Fotó: Continest Technologies Zrt.

Az ideiglenes infrastruktúra piaca a járványhelyzet csillapodásával jelentősen, a korábbiaknál is nagyobb mértékben fellendült. Tavaly elhalasztott sporteseményeket és egyre több fesztivált is megrendeznek. 

A Continest Technologies alapításának ötlete a 2017-es budapesti vizes-vb előkészítésekor született meg, amikor a Sziget Fesztivál és a világbajnokság rendezőinek egyszerre volt szükségük hirtelen, de csak ideiglenesen nagy mennyiségű konténerre. 

A magyarországi cég egy holland feltaláló szabadalmát vásárolta meg és fejleszti tovább. A holland mérnök jelenleg is a vállalatnak dolgozik, annak hatfős mérnöki csapatát vezeti. Az innovációknak és a gyorsan alakítható gyártási kapacitásnak köszönhetően a magyar cég máris piacvezető Európában az összecsukható konténerek szegmensében – mondta Tegzes Dániel –, és piaci előnyük folyamatosan nő tovább. Egy rendkívül sikeres angliai partnerkapcsolatnak köszönhetően már az idei londoni Formula–E-futam összes konténerét, több mint 120-at a Continesttől vásárolták meg, a következő években pedig a versenysorozat összes helyszínén a cég által gyártott konténerekből építik ki a szükséges ideiglenes infrastruktúrát. Az idei UEFA-bajnokság a tizenegy különböző helyszín miatt környezetterhelés és szén-dioxid-kibocsátás szempontjából is komoly kihívás volt a szervezőknek. A magyar gyártmányú összecsukható konténerekből kialakított ideiglenes kereskedelmi egységeket a bajnokság helyszínének hat európai városában használták.

A Continest konténer skálázhatóságának köszönhetően irodaként, üzletként vagy mobil orvosi egységként is szolgálhat. A világjárvány által generált új, speciális igényekre is sikeresen reagált a cég, miután hirtelen és nagy mennyiségben volt szükség labor- és mintavételi pontokra szerte a világban, amire a konténerek minden szempontból alkalmasnak bizonyultak. A cég összecsukható termékének hatalmas előnye az alacsony szállítási költség, illetve a minimalizált szén-dioxid-kibocsátással járó logisztika, hiszen helytakarékosan, ötödannyi kamionnal fuvarozható, mint a merev vázas változat – foglalta össze Tegzes Dániel.

Az ökológiai lábnyom csökkentésére törekvő események szervezői a szén-dioxid-kibocsátást ez idáig még főleg ellentételezési ügyletekkel vásárolták meg, de egyre inkább arra törekszenek, hogy minimalizálják rendezvényeik saját környezetterhelését, illetve elérjék a zéró kibocsátást. A sportrendezvények piacára emiatt stabilan építhet a jövőben is a Continest, hiszen az ideiglenes infrastruktúra használatával az események után nyomtalanul eltüntethetők a továbbiakban már felesleges létesítmények. A tokiói olimpián például mindössze 8 új állandó létesítmény épült, 25 meglévő épületet átmenetileg bővítettek, emellett a 10 ideiglenes versenyhelyszínt a paralimpia lefújása után mind elbontják.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.