Emelkedett éhomi vércukorról akkor beszélünk, ha legalább nyolc órával az étkezés után a vércukorszint 6,1 és 6,9 mmol között van literenként. Ez még nem diabétesz, de a szénhidrát-anyagcsere zavarát jelzi, és az esetek többségében később kialakul a cukorbetegség is - állítják tanulmányukban a buffalói egyetem kutatói. Hat éven keresztül vizsgáltak önkénteseket, és a megállapításokat az Amerikai Kardiológiai Társaság konferenciáján ismertették. Lisa Rafalson vezető kutató kiemelte: a kutatás újabb bizonyítékot szolgáltatott arra, hogy a nem megfelelő alvás és az egészségügyi problémák között összefüggés van, és reméli, hogy a megállapítások hatására további kutatások indulnak el ezen az összetett területen. Egy korábbi kutatás azt mutatta ki, hogy az ebéd utáni szieszta növeli a kettes típusú diabétesz kialakulásának esélyét.
A világszerte járványszerűen terjedő cukorbetegség hazánkat is elérte. Míg korábban a felnőtt lakosság 5 százaléka volt diabéteszes Magyarországon, reprezentatív vizsgálatok adatai igazolták, mára a 19 és 70 év közötti korosztályban a cukorbetegség előfordulása 8,65 százalék. A cukorbetegek mintegy 90 százaléka úgynevezett 2-es típusú (időskori) diabéteszes. Az életkor előrehaladtával a betegség előfordulásának gyakorisága nő, a 60 év feletti korosztályban az arány a 15 százalékot is meghaladja. Az okok ismertek: a genetikai hajlam mellett a túltápláltság és a fizikai aktivitás hiánya a két fő tényező, amely előidézheti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.