BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vitáztak a listavezetők, az MCF-es késett, Schmitt el sem ment

A nyílt, televíziós vita elmaradt: az MTV által közvetíteni tervezett vita azon bukott meg, hogy a Fidesz szerdán este tudatta, nem vesznek részt a vitán.

Az utolsó napon mégis megtartották az EP-listavezetők vitáját egy fővárosi rendezvényközpontban, amelyen a nyolcból hét párt képviselője ígérte biztosra a részvételét, de végül csak csak hatan vitáztak. Schmitt Pál, a Fidesz listavezetője eleve nem is akart elmenni, Kis Zsolt, az MCF Roma Összefogás jelöltje pedig nem ért oda időben.

„Nagyon fontos, hogy elmenjen szavazni, aki nem olyan Magyarországot szeretne, amit az indulatok uralnak, hanem olyat, ahol európai politizálás folyik” – mondta Göncz Kinga, az MSZP listavezetője, aki szerint a kampányidőszakban nagyon sokfajta indulat jelent meg, indulatokkal pedig mindig lehet mozgósítani az embereket.

Arra a korábbi munkáspárti és jobbikos felvetésre, hogy az EU semmi jót nem hozott, illetve tönkretette az országot, úgy reagált: bízik abban, hogy az emberek nem a demagógiának és a populizmusnak hisznek majd.

„Az Európai Unió Magyarország mellé állt a válság legnehezebb napjaiban, nem lehetett volna munkahelyeket megőrizni, ha csak nemzeti források álltak volna rendelkezésre” – fogalmazott Göncz.

A Jobbik listavezetője, Morvai Krisztina szerint viszont a választás tétje az, hogy a magyarok palesztin sorsra jutnak-e, és tovább folytatódik-e az ország gyarmatosítása. „Magyarország a magyaroké, és ezért a magyar termőföldnek magyar kézben kell maradnia 2011 után is” – fogalmazott. Morvai megvédené a magyar piacokat különösen a külföldi élelmiszertől.

„Az SZDSZ európai megoldása az egyre mélyülő társadalmi válságra a gyűlölködés visszaszorítására” – mondta Szent-Iványi István, az SZDSZ listavezetője. A jelenleg is EP-képviselő szerint akik az SZDSZ-re szavaznak, a társadalmi béke, a humanizmus, a tolerancia, egymás megbecsülése és egy európai Magyarország mellett teszik le voksukat.

„Magyarország lehetőségei ezer szállal összefüggnek az Európai Unió lehetőségeivel” – jelentette ki Bokros Lajos, az MDF listavezetője. Szerinte a felzárkózáshoz reformok kritikus tömegére van szükség mind Európában, mind pedig Magyarországon. Példaként azt mondta, az unión belül közös fellépésre van szükség az energiapolitika területén.

Míg Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke és EP-listavezetője arról beszélt, hogy a terhekből a legtöbb a munkásnak jut, mert az ő munkahelyét veszélyeztetik. „Húsz évvel a rendszerváltás után el kell gondolkozni azon, hogyan válaszolunk a 21. század kihívásaira” – mondta Szabó Tímea, az LMP-Humanista Párt listavezetője.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.