Kai Stukenbrock ezt egy interjúban mondta el tegnap, és hozzátette, hogy „összességében a kockázatok még mindig a negatív kilátásokat erősítik. Bátran állíthatjuk, hogy a helyzet javult március óta, de még mindig sok a kockázati tényező. ”
Az S&P azután csökkentette március 30-án az ország minősítését BBB mínuszra, hogy Magyarország 20 millárd eurós nemzetközi hitel felvételére kényszerült, mivel nem tudta teljesíteni rövid távú kötvényekből származó kötelezettségeit. Az S&P figyelmeztetése, miszerint a minősítés várhatóan csökken vagy szinten marad ellent mond azoknak a jeleknek melyek azt erősítik, hogy a kormány költségvetési konszolidációja növelte a befektetők bizalmát március óta.
Orbán Viktor a Fidesz elnöke még a múlt hónapban elmondta, hogy újra fogja tárgyalni az IMF hitel feltételeit, ha pártja megnyeri a következő választásokat. Véleménye szerint a költségvetés csak másodlagos kérdés a gazdasági növekedés beindítása és a munkahelyteremtés mellett. A pártelnök kritizálta a megszorításokat is, és szorgalmazta, hogy a Magyar Nemzeti Bank minél előbb csökkentse az alapkamatot.
„Magyarország jelenleg lassan és fokozatosan próbálja visszaszerezni a befektetők bizalmát. Ha a Fidesz nyilatkozatát szó szerint vesszük, ha valóban növelni kívánják az államháztartási hiányt, az összetörheti a befektetők jelenleg törékeny bizalmát.” – tette hozzá Stukenbrock.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.