A New York-i tőzsdemutatók csütörtökön második napja igyekeztek kikapaszkodni a kedden elért, tízheti mélységből, vegyes sikerrel. A beszámolási szezonban elsőnek az Alcoa, a legnagyobb amerikai alumíniumipari vállalat tett jelentést az előző negyedévről a szerdai tőzsdezárás után. Harmadik negyedéve volt vesztesége, de ezúttal sokkal kevesebbet bukott a piaci várakozásnál, és ez a beköszöntő jobb kedvre hangolta a piacot. Csütörtökön népszerűek voltak a nyersanyagipari részvények és az utóbbi időben elkínzott fejlett technológiai papírok is.
A Dow Jones ipari átlag (DJIA) záráskor százalékos 0,08 százalékos veszteségben, az S&P 500 0,19 százalékos nyereségben, a Nasdaq összetett mutatója 0,20 százalékos nyereségben volt. A hivatalos végeredményt később közlik.
A befektetők azonban messze nem olyan lelkesek, mint a június elejéig tartott "fellendülési spekuláció" közben, amely 30-40 százalékkal emelte meg a fő mutatókat a március elején elért, több mint évtizedes mélypontokról. Csütörtökön is ellentmondásos adatok táplálták inkább a bizonytalanságot, mint a reményeket. Az első ízben munkanélküli segélyt kérő amerikaiak száma a múlt héten a legkevesebbre csökkent január óta, ám az egy héten túl is segélyt kérők száma elérte e statisztika rekordját, 6,88 millió fővel.
A piacok irányadó mutatói általában megint a tavaly év végi szint alatt vannak, csak a Nasdaq maradt jobb. A New York-i piacok is felfigyeltek, hogy a mostani előrejelzési szezonban a mértékadó intézmények - Világbank, OECD, az IMF - tovább rontják az idei világgazdasági kilátásokat, habár a jövő évieket javítják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.