Oszkó Péter szerint ideje volt, hogy komolyan vegye a kormány az államadósságot, hisz ezt az elmúlt 10 hónapban nem vették elég komolyan és utalt arra, hogy 2000. év végén is jelentősen nőtt az államadósság az első Orbán-kormány intézkedései miatt. Pl. támogatott lakáshitelek miatt, a köztisztviselői illetmények béremelése miatt. Hozzátette: nem tagadható, hogy a szocialista kormányok jóléti intézkedései miatt is jelentősen nőtt az államadósság 2002 után - mondta a volt pénzügyminiszter a Klubrádióban.
A ma bejelentett tervekkel kapcsolatban azt mondta, hogy az államosított nyugdíjbefizetések folyó költségekre való felhasználása szerinte nem jó ötlet. Ugyanakkor a nyugdíjazás szigorításából bizonyára nagyon sok pénz marad a költségvetésben. Oszkó szerint politikai bátorságból kell elegendő ahhoz, hogy ezeket az intézkedéseket végigvigye a kormány.
Oszkó Péter blogját itt olvashatja!
Szerinte nem lehet csak a gyógyszeriparra rányomni a terheket, az egészségügyet kell átalakítani. Mint fogalmazott: a korábbi szigorítások a rokkantnyugdíjak esetében nagyjából most hozza meg az első eredményeket. Szerinte a táppénz szigorításával kevesebb megtakarítási lehetőség van.
Oszkó Péter szerint a tömegközlekedés ésszerűsítésével valóban lehet megtakarítást elérni, de a kedvezmények megvonásával ez nem jelentene többletbevételt. A kapacitás csökkentéssel azonban igen – ez viszont elbocsátásokat, járatszám csökkentést jelentenek - ami politikai szempontból megint csak komoly veszteséget okozhat a Fidesznek.
A volt pénzügyminiszter szerint a piaci szereplők biztosan több konkrétumot vártak volna, de igazán az Orbán-csomagnak pozitív hatása csak akkor lesz, amikor ezeknek az intézkedések már meg is történnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.