Tarlós István az új önkormányzati törvényjavaslattal kapcsolatban nem támogatja a „szélsőséges elképzeléseket”, úgy vélte, a város szinte azonnali tönkretételét jelentené, ha csak 23 kerületi „kiskirályság” maradna Budapesten, és ugyancsak szélsőséges elképzelésnek tartja a kerületek teljes megszüntetését. Előbbivel kapcsolatban egy más témában tartott sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre válaszolva azt mondta, tudomása szerint a parlamenti Fidesz-frakció „egy szegmensében van olyan kerületi polgármesteri elképzelés, miszerint ide nekünk az oroszlánt, vágjuk 23-felé az utakat, a közműcégeket, a villamosvonalakat.”
Tarlós István személyes véleménye szerint meg kell teremteni annak lehetőségét, hogy működőképesebb legyen a város, egyben pedig politikai konszenzus is kialakuljon. A főpolgármester szerint nem szabad, hogy tökéletes nyugtalanságba és feszültségbe torkolljon a dolog”, kiemelte, hogy egy rossz önkormányzati törvénnyel a kormányzó pártok akár a következő választási eredményüket is kockáztathatják.
Budapest első embere reményét fejezte ki, hogy az őt támogató politikai közösségben van annyi józanság, hogy nem kockáztatják a 2014-es választási eredményt kockára tegyék azzal, hogy szélsőséges törvénymódosítást fogadjanak el. A főpolgármester olyan ésszerű megoldást tart elfogadhatónak, amely „nem okoz brutális politikai feszültséget az ellenzéknél sem”. Jelezte, hogy a kormány B-verzióját tartja ilyennek, amelynek az a lényege, hogy a főváros és a kerületek is megmaradnának, de újraosztanák a feladatokat és hatásköröket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.