A magyar tulajdonban lévő kecskeméti székhelyű alternatív távközlési társaság az ennek révén szerzett külső forrást beruházásaira, elsősorban saját mikrohullámú hálózatának további fejlesztésére és az újonnan induló műholdas tévészolgáltatásának finanszírozására kívánja fordítani.
A korábbi fejlesztések finanszírozása eleddig zömében tulajdonosi tőkéből és tagi kölcsönökből valósult meg. Az idén azonban a menedzsment a forrásszerkezet diverzifikálása mellett döntött, amelynek következtében először márciusban egy 300 millió forint értékű zártkörű kötvénykibocsátást hajtott végre. Ennek sikerén felbuzdulva júniusban egy újabb, ezúttal 3 milliárd forint keretösszegű kötvényprogramot hirdetett meg. A hároméves futamidejű, 10 ezer forint névértékű, évi 12,5 százalékos fix kamatozású kötvények jegyzése tegnap indult el és jövő szerdáig tart.
A saját mikrohullámú hálózat további bővítése a társaság üzleti stratégiájának egyik sarokköve, amely rugalmasságot, költséghatékonyabb működést és bővülő mozgásteret jelent számára a hazai távközlési piacon. A másik kiemelt cél a június 6-án elindított műholdas televíziós szolgáltatás piaci potenciáljának kiaknázása. A BTel a technológia révén nemcsak országos műholdas szolgáltatói szerepben debütál, hanem a műszaki hátteret biztosító megállapodásoknak köszönhetően a hazai műholdas piac egyetlen alternatív nagykereskedőjeként is.
A cég alapvető üzleti modellje, hogy az önkormányzatoknak számottevő költségmegtakarítást jelentő megállapodásokon keresztül lép be egy-egy magyarországi településre, amelyet aztán az üzleti, majd a lakossági felhasználók bevonása követ. A BTel távközlési szolgáltatásai jelenleg 43 településen érhetők el. A 2006-ban alapított vállalkozás három év alatt több mint megháromszorozta az árbevételét, ezt Takács Krisztián ügyvezető a következőként jellemzi: „2008-ban még 268 millió forintos árbevételünk 2010-re egymilliárd forintra emelkedett. A már megkötött szerződésállomány alapján pedig 2011-ben is biztosított társaságunk további növekedése.”
A BTel ezeket a kötvényeket bevezeti a Budapesti Értéktőzsdére, így az értékpapírok másodlagos piaca biztosított. A kötvények tartós befektetési számlán is elhelyezhetők, így azok hozama a mindenkori adójogszabályok függvényében akár adómentes is lehet. Ezen túlmenően a kötvénytulajdonosok a BTel középtávon tervezett tőzsdei bevezetésével 10 százalék kedvezménnyel jegyezhetnek majd a társaság részvényeiből is. A mostani kötvénykibocsátást szeptemberben, illetve a későbbiekben újabb rábocsátások követhetik a júniusi kibocsátás eredményének függvényében – áll a társaság közleményében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.