A múlt héten a horvát Vecerny List és a Poslovni Dnevnik című lapok azt írták: úgy tudják, hogy az INA igazgatótanácsa a jövő héten dönt a fiumei és a sisaki olajfinomítók sorsáról, és a sisaki üzemet bizonyára bezárja, tárolókapacitását logisztikai elosztóközponttá alakítja át, és valamilyen más ipari tevékenységet tervez a helyszínen.
Utána az INA azt közölte a horvát HINA hírügynökséggel, hogy "az INA stratégiailag elemzi a finomítói piacot, és a saját finomítói rendszerét is megvizsgálja a szokásos üzleti ügymenet keretében. A finomító üzletág esetleges változásával kapcsolatban minden opció nyitott".
Az INÁ-ban a döntési jog a magyar MOL-é, "ezt a jogot korrupcióval szerezte, és úgy használja, hogy idén az első fél évben a gáztermelés 20 százalékkal, az olajtermékek előállítása 18 százalékkal csökkent. A MOL vagy nem tudja, hogyan fejlessze az INÁ-t, vagy tönkre akarja tenni a céget" - idézte Vrdoljak szavait a horvát HINA hírügynökség vasárnap.
A horvát kormány első miniszterelnök-helyettese és külügyminisztere, Vesna Pusic úgy nyilatkozott, hogy az INA igazgatótanácsában a fő döntési jogkörök a magyar MOL-t illetik meg, ezért a horvát kormány befolyása korlátozott. "Számunkra ez nehéz helyzet, ezért is fontosak a jó kapcsolatok Magyarországgal" - tette hozzá.
Az INA 49,08 százaléka a MOL-é, 44,84 százaléka a horvát államé, 6,08 százaléka magán intézményi és kisbefektetőké.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.