A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint nem tolonganak: a hazai munkáltatók tavaly 11 ezer olyan külföldi munkavállalót jelentettek be, 90 százalékban uniós állampolgárt, akik engedély nélkül dolgozhatnak nálunk. Bár ez a szám 27,7 százalékkal nőtt 2014-hez képest, messze alatta marad a 2005-ös és 2009-es csúcsoknak, amikor több mint 18 ezren jöttek hozzánk dolgozni.
166 500 forintos kereseti korlátig akár teljes munkaidőben is dolgozhatnak – hangsúlyozta Balog Lajos, a Trenkwalder rehabilitációs üzletágának vezetője. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási rátája jelentősen elmarad az Európai Unió 50 százalék körüli értékétől. A legnagyobb arányt Svédország (66 százalék), Luxemburg és Finnország (63-63 százalék) érte el.Az EU-n kívülről sem ostromolják a magyar munkaerőpiacot: 2015 végén 7366 munkavállalási engedély volt érvényben, ez 2014-es adat fele. A korábbi években az érvényes engedélyek száma valamivel 20 ezer alatt mozgott, 2014-ben csökkent először. Inkább a szomszédos, de nem uniós országokból nőtt jelentősen a beáramlás, számos Európán kívüli ország esetében viszont csökkent. Közel duplájára nőtt például a szerb állampolgároknak kibocsátott engedélyek száma, de az ukrán és bosnyák állampolgárok száma is több mint 30 százalékkal nőtt 2014-hez képest.
166 500 forintos kereseti korlátig akár teljes munkaidőben is dolgozhatnak – hangsúlyozta Balog Lajos, a Trenkwalder rehabilitációs üzletágának vezetője. A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási rátája jelentősen elmarad az Európai Unió 50 százalék körüli értékétől. A legnagyobb arányt Svédország (66 százalék), Luxemburg és Finnország (63-63 százalék) érte el. fotó: Kallus György -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.