A korabeli nyomtatványokat és reprodukciókat felvonultató kiállítás végigvezeti a látogatókat a fővárosi gázszolgáltatás hőskorán, a gáz ipari felhasználásától az otthoni gázkészülékek reklámjain keresztül egészen a napjainkban is működő főzőtanfolyamokig. A budapesti „gázreklám” 1913-ban, az Országos Iparművészeti Társulat útján kiírt plakát- és képeslap-pályázattal indult útjára. A plakátok, reklámbélyegek számolólapok és filmek mellett a társaság ekkor alakította ki az Aranykéz utcai üzlet bemutató helységét, ahol főzőtanfolyamokat tartottak a gáztűzhelyek népszerűsítésére.
A reklámozás első jelentős változása az első világháborúhoz köthető, ugyanis a gázfogyasztók számának hirtelen megugrása és a gázszén-beszerzés akadozás miatt a takarékos gázhasználat propagálása lett a fő feladat. Budapest Székesfőváros Gázműveinek reklámtevékenysége 1925-től vett ismét lendületet, 1926-ban Gázhét címen kiállítást rendeztek illetve előadás-sorozatot tartottak az érdeklődőknek. Az Aranykéz utcai iroda megszűnése után átmenetileg a Királyi-palota lett a bemutatók és főzőversenyek helyszíne, egészen 1933-ig, amikor a mai Bajcsy-Zsilinszky út 3. első emeletén alakították ki az állandó kiállítással bővített bemutatótermet.
A nagy gazdasági válság idején ismét a takarékos gázfelhasználás népszerűsítése került előtérbe. Ennek jegyében rendeztek olyan főzőversenyeket, amelyeken nemcsak a gázfelhasználás módja, hanem mennyisége is számított: a versenyzők teljesítményét a gáztűzhelyekre szerelt gázórákkal mérték. A válság elmúltával, a 30-as évek derekán ismét a fogyasztás növelése lett a legfontosabb cél. A terjeszkedés egyik eszköze az építtetők meggyőzése volt arról, hogy az újonnan épülő házakat a gázkészülékek minél szélesebb körével szereljék föl.
Az értékesítés elősegítése mellett a Gázművek presztízsének növelését is szolgálta a Budapesti Nemzetközi Vásáron való az állandó részvétel (többnyire önálló pavilonnal). A 2008. október 17-én megnyitott, Az 1930-as évek gázreklámja című kiállítás, tablókba rendezett korabeli plakátok, szórólapok és egyéb reklámnyomatok segítségével kalauzolja végig a látogatókat a Fővárosi Gázművek reklámtevékenységének főbb állomásain. A tárlat bemutatja a gáz ipari és otthoni felhasználását, a feledésbe merült gázkészülékek, mint például a gázvasaló reklámjait, valamint egy, az egykori bemutatóterem részét képző három dimenziós installáció reprodukcióját.
Külön szekció foglalkozik a főzőtanfolyamok és –versenyek reklámjaival. Külön érdekesség, hogy a főzőtanfolyamok – a XXI. század elvárásaihoz igazítva– napjainkban is bárki számára elérhetőek a társaság Andrássy úti tankonyháján és bemutatótermében. A múzeumról: A Fővárosi Gázművek Zrt. mindig is feladatának tekintette, hogy a budapesti gázszolgáltatás tárgyi emlékeit, dokumentumait összegyűjtse és megőrizze.
A helyszín
A gyűjteményt kezdetben több helyen állították ki, míg végül 1994-ben az új köztársaság téri épületben végleges otthonra talált. A szakgyűjtemény 1996-ban múzeumi rangot kapott. A most megnyílt – Az 1930-as évek gázreklámja című – tárlat mellett a múzeum fő attrakciója a fővárosi gázszolgáltatás jubileumi kiállítása, amely a kezdetek óta eltelt 150 évnek állít emléket az egyes korszakokra jellemző használati tárgyak, fényképek és dokumentumok segítségével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.