Az emberek nem veszik komolyan a ma már civilizációs betegségként emlegetett és meglehetősen sokakat sújtó gyomorégést -derült ki a GfK LHS HealthCare betegek viselkedését vizsgáló egyéni interjúinak eredményéből. A tüneteket a megjelenésekor ugyan problémaként élik meg, de nem számolnak az esetleges következményekkel, a fekély kialakulásával, esetleg a rákos elváltozással, vagy a műtéttel.
A gyomorégéssel komolyan és tudatosan főleg a korábban már súlyosabb időszakokat – fekély (ulkusz) műtét, gyomortükrözés, mindennapos erős fájdalmak – átélők foglalkoznak. Kiderült az is, hogy a gyomorégés szinte minden esetben levertséggel, rossz kedélyállapottal jár, amely a fájdalom elmúltával sokszor több napig is eltart. Gyakran feszült, ideges állapotot vált ki, a beteg megijed a fájdalom megjelenésétől és azonnal keresi a fájdalom – elsősorban az égető érzés, görcsölés, hányinger és puffadás – megszüntetésének lehetőségét. A gyomorégés alapvető negatív hatással van az életminőségre.
Megállapították az is, hogy a betegek nehezen avatnak be bárkit is problémájukba, jellemzően úgy gondolnak arra, mint amivel egyedül kell megküzdeniük. A tünetek kezelése mindennapjaik részét képezi. A válaszadók – saját bevallásuk szerint – tanácsot elsődlegesen a hétköznapi érintkezéseik szereplőitől kérnek: családtagjaiktól és munkatársaiktól. Legtöbben tartanak a rendszeres gyógyszerszedéstől, nem képesek betartani a kúrákat, a diétákat, nehezen mondanak le a gyomrukra ártalmas élvezetekről. A megoldást hosszú távon orvossal történő konzultációban és gyógyszeres kezelésben látják, de erre gyakran nehezen veszik rá magukat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.