Egyrészt a közvélemény szeretné elhinni azt, hogy a nagy állami cégek vezetői akkora javadalmazást kapnak, mint amekkorát papíron kimutatnak.
Másrészt azt teljességgel rendben lévőnek találják, ha valaki egy viszonylag elfogadott nagyságrendű fix fizetésért nem csinál semmit, csődbe viszi a céget, folyamatosan veszteséget termel, és újabb és újabb állami milliárdokat kér a költségvetésből – fejtette ki a premizálással kapcsolatos véleményét Such György.
Mint mondta, a közvéleménynek fel kell fognia azt, hogy hatékony cégmenedzselést anyagi ösztönzés nélkül nem lehet elvárni. Azt, hogy a jelenlegi rendszer társadalmi költsége számottevően magasabb.
Hozzátette: a kezdetektől fogva azt mondta a kuratórium elnökségének, hogy ha ők nem akarják az eredményhez kötött díjat kifizetni, akkor módosítsák a szerződést közös megegyezéssel. Ha sok, akkor mondják meg, hogy mennyi volna a „nem sok”, de erre nem álltak elő értékelhető javaslattal.
Én több körben is jelentős engedményt tettem. A végén már a lehetséges díj körülbelül 70 százalékáról lemondtam volna, ám az elnökség azóta sem hajlandó közös megegyezéssel szerződést módosítani, és a teljes összeget sem kívánja folyósítani. Such György az előbb említett társadalmi költségek miatt, személy szerint kifejezetten károsnak tartaná, ha a bíróság arra jutna, hogy nem lehet a közmédia vezetőivel eredményre ösztönző megbízási szerződést kötni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.