A parkolási büntetés vagy kerékbilincselés jogszerűsége válhat kérdésessé utólag. Úgy tudja a Népszabadság, a kenőpénz elfogadása közben lebukott terézvárosi közterületfelügyelet-vezető ügyében érintett Centrum Parkoló Kft.-t komoly vizsgálatnak veti alá a nyomozó hatóság.
Ha így lesz, számos kritikus helyzetről kell majd számot adni - számol be a napilap.
Az ügyészség szerint Farkas 2008-ban és 2009-ben minden hónapban - az előző havi bilincselések számától függően - 500 és 800 ezer forint közötti, úgynevezett ösztönzési pénzt fogadott el. Az összegből juttatott a beosztott közterület-felügyelőknek is, ösztönözve őket, hogy több kerékbilincset tegyenek fel. Farkast hétfőn a bűncselekmény elkövetésekor érték tetten, a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) pedig szerdán előzetes letartóztatásba helyezte, a végzés nem jogerős. A gyanú szerint a férfi bűnszövetségben és üzletszerűen követte el tettét.
A Fővárosi Közgyűlés dönt arról, hogy egy kerületnek átad-e, s milyen felügyeleti jogosítványokat. Ilyen a bilincselés, amelyhez a felügyeletek azokban a városrészekben - önmagában jogszerűen - a Centrum segítségét veszik igénybe, amelyekben a kft. a parkolás üzemeltetésének jogát is megkapta. A járőr rámutat a szabálytalan autóra, a Centrumos munkatárs pedig szerel.
Erőteljesebben fogalmaz Kovács Kázmér, a Magyar Autóklub jogi- és érdekvédelmi bizottságának elnöke, aki szerint általános tapasztalat, hogy a bilincseléskor a felügyelők jelenléte leginkább csak formális. Az sem ritka, hogy a végrehajtásba bevont profitérdekelt magáncégek a felügyelők által előre kitöltött igazolópapírral járják a várost, s büntetnek akit csak akarnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.