Arról, hogy a Toyota 2010-ben 17 százalékkal mintegy 7,5 millióra szándékozik növelni termelését, csak onnan tud a sajtó, hogy a legnagyobb japán járműipari cég egyik beszállítója kiszivárogtatta a tervet. Az említett mennyiség ugyanakkor egy millióval kevesebb a három ével ezelőtti szintnél. Egészen más tervek jönnek az Opel háza tájáról: múlt hét szerdán arról tudósított a Frankfurter Rundschau, hogy az 50 ezer embert foglalkoztató cég munkástanácsa elfogadhatatlannak tartja a tervezett 9 ezer fős létszámcsökkentést. Arra hivatkoznak, hogy 2013-ig amúgy is 10 500-zal lesz kevesebb az állomány a fluktuáció és a nyugdíba vonulások révén.
Ha nem is hozzák nyilvánosságra stratégiai terveiket az autógyártók, ágazati elemzők az egyes országok GDP- és munkanélküliségi ráta prognózisai alapján, valamint a roncsprémium programokról megjelentek révén körvonalazni tudják a vásárlások alakulását. Az pedig az idei évben szinte csak a BRIC-országokban (Brazília, Oroszország, India, Kína) nem fog csökkenni.
Ezért az autógyártóknak a kihasználatlan kapacitások, illetve a termelés válság előtti felfuttatására felvett hitelállomány miatt is fő a fejük. Pedig az európai gyártókapacitás közel negyede már a világválság előtt is kihasználatlan volt, noha két éve még 16 millió személykocsit gyártottak földrészünkön.
És 2005-2007 között minden korábbinál élesebbé vált a verseny a gyártók között: a Toyota például fejébe vette, hogy elhódítja a világ legnagyobb gyártója címet a General Motorstól. Ez sikerült is, ám a vezető japán autóipari cég azóta már bánja, hiszen a kapacitásbővítésbe fektetett óriási összegek jó ideig nem térülnek meg.A 2009-es év pedig nem szólt másról, mint a válság okozta keresletesésről, csődvédelemről, leányvállalatok eladásáról és költségvetési pénzből támogatott autócsere programról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.