Molnár Lajos, az SZDSZ miniszterének 2006-os színre lépése alapjaiban rengette meg az egészségügyet: alig maradt valami, amin az elmúlt 4 év után ne kellene változtatni – állítja a Heti Válasz. Így a következő kormánynak szembe kell néznie a várólisták, az orvos elvándorlás, valamint a kórházak működésképtelenségének problémájával.
Az új kormány egészségügyi programja - konferencia 2010. június 10.
A Fidesz megoldásként eddig csak néhány intézkedés-tervet szellőztetett meg, ezek egyike az egészségügy konszolidálása. Erre a célra mintegy 100 milliárd forint áll majd rendelkezésre.
Egy másik megoldási javaslat az, hogy át kell csoportosítani az uniós forrásokat, és csúcstechnológiával kell felszerelni a szakrendelőket, mentesítve ezzel valamilyen mértékben a kórházakat.
A kétharmados többség birtokában a Fidesz nagy valószínűséggel egységes állami egészségügyi szolgálat kiépítésébe kezd majd. A meglévő állami intézmények mellé az önkormányzatoktól átvennék a megroppant anyagi helyzetű kórházak, rendelők működését is.
A tervek szerint az oktatási, a kulturális, az egészségügyi és a szociális tárca összeolvadásából jönne létre egyetlen csúcstárca – amit állítólag Nemzeti Erőforrás Minisztériumnak keresztelnének el. A csúcsminisztériumot elvileg Réthelyi Miklós, a Semmelweis Egyetem rendszerváltás utáni első rektora lenne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.