Cromme szerint a fizetések nem a transzparencia miatt emelkedtek, hanem azért, mert "néhány bőséges évet éltünk meg, és a cégek nyereségei látványosan felfelé indultak. A menedzserek ebből profitáltak." Szerinte biztosan nincs arányban az, ha valaki egyes menedzseri fizetésekeket a politikuséval vagy az orvosokéval hasonlitja össze.
"Az ilyen kinövések tartósan tarthatatlanok. Ám mindenütt, ahol valaki vállalkozóként saját kockázatra és számlájára tevékenykedik, elfogadják, hogy ezért nyereséget kap, mégha az összegek ilyen nagyok is. Ám a menedzser alkalmazott, idegen pénzzel dolgozik - ezt a fizetésnek figyelembe kellene vennie. Józanságra van szükség. Mérsékletre."
Szerinte a menedzsereket, azokat is, akik a reálgazdaságban dolgoznak, emlékeztetni kell arra: "Profitáltatok a pénhzügyi buborékból. Most pedig azért megy nektek jól, mert az állam az adófizetők pénzéből megmentette a bankokat, a biztositókat és összeségében a gazdaságot. " Ugyanakkor Gerhard Cromme nem híve annak, hogy a fizetésekre törvényileg állapítsanakmeg felső határt.
"Olyan rendszert kivánok, amelyben a józanság áll előtérben". Ami pedig azt a kérdést illeti, hogy a nők részére szabjanak meg egyfajta kvótát a felső szintű grémiumokban, a Siemens főnöke így felelt: "Törvényes felső határt(a menedzseri fizetésekre) éppen annyira nem akarok, mint törvényes kvótát a nők részére." "Szigorú ellenfele vagyok a kvótáknak, hiszen legközelebb az lesz, hogy legyenek kvóták a férfiak részére az óvodákban és az ápolók körében."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.