A bejelentés 11 hónapon át tartó parlamenti vizsgálat után hangzott el, amelynek eredményez szerint az állítólagos vesztegetés a görög adófizetőknek 2 milliárd eurójába került. A megvesztegetések 1997 és 2002 között történtek és távközlési szerződések odaítélésére vonatkoztak a 2004-es athéni olimpiai játékok előtt – jelenti a BBC.
Egy volt szocialista miniszter beismerte, hogy tavaly belekeveredett egy megvesztegetési ügybe. A görög parlamenti vizsgálóbizottság várhatóan rövidesen más minisztereket is megnevez és meggyanúsít azzal, hogy kenőpénzeket fogadott el. Joern Roggenbuck, a Siemens AG szóvivője közölte, a német anyavállalat "minden emberileg lehetségest megtett azért, hogy fény derüljön a múltbeli szerződésekre, és mindig teljes mértékben együttműködött a hatóságokkal."
A Siemens korábban már megállapodott Németországban és az Egyesült Államokban és ennek értelmében 1 milliárd dolláros kártérítést fizetett. Január 20-án állt bíróság elé az első volt Siemens-menedzser a cég korrupciós ügyében. Thomas Ganschwindt ellen azért indult eljárás, mert a gyanú szerint több társával együtt nem lépett fel a Siemens által Nigériában és Oroszországban kifizetett kenőpénzek ellen. Ganschwindt 2001 és 2004 között vezette a Siemens kommunikációs osztályát, 2003-tól pedig az igazgatótanács tagja.
A vád szerint 2003 közepén megtudta, hogy cégét korrupciós vádakkal illetik és ha ekkor megtette volna a szükséges lépéseket, leleplezhette volna a cselekményeket. A vállalat 5 millió eurót követel volt vezetőjétől kártérítésként, három volt érintett menedzser egyébként már kifizette a rá eső pénzeket, 4, 5, illetve 15 millió eurót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.