Michael Hüther ezért azzal számol, hogy a tőzsdéken az utóbbi hetekben történt erős kurzuszuhanás nyomán a kínai államok részéről fokozott befektetések jelentkeznek majd a német cégekben. "Kínának magas devizatöbblete van. Az ország a kedvező kurzusokat arra használja fel, hogy nálunk induljon bevásárló körútra" - nyilatkozta a szakértő a Bild-Zeitungnak.
Kínát mindenekelőtt az amerikai államkölcsönök alternatívái érdeklik. A Handelsblatt ezzel kapcsolatban megjegyzi, hogy a német cégek régóta nem voltak ilyen olcsók, mint mostanában, a részvényeik akár 30 százalékkal is kevesebbet érnek. Különösen gyorsan cselekedett a PBOC, a kínai jegybank leányvállalata. Az állami tulajdonú kínai cég kereken 450 millió euróért vásárolta be magát a müncheni Rückbe, és a hét vége óta a biztosító óriás nagyrészvényesévé vált.
A Baader Bank elemzője, Robert Halvert úgy véli, a kínaiak remekül vásárolják be magukat gyengélkedő cégekbe. Peking elsősorban autó- és gépgyártókat, vegyipari cégeket próbál megszerezni, kihasználva a német vállalatok kurzuscsökkenését. Például a Siemens energiaóriás 21 milliárd euró összegű, 24 százalékos értékcsökkenést szenvedett el, a Daimler 29 százalékot veszített értékéből. Egyes szakértők attól tartanak, hogy a kínaiak bevásárlása nyomán Peking közvetve politikai befolyást gyakorol majd a német cégekre és az érintett vállalatok akár külföldre is települhetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.