A HBLF a sokszínűségért programsorozat első öt évének záróakkordja volt az a felmérés, amelynek eredményeit most tette közzé a fórum. Összesen 30 cég küldte vissza a kitöltött kérdőívet, amely olyan fontos témákban kérte a vállalat teljesítményének értékelését, mint a generációk sokszínűsége a munkahelyen, a nemek aránya a munkavállalók között és vezetői szinten, a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása, az atipikus foglalkoztatás vagy a szexuális orientáció. A megkérdezett cégek öt válaszlehetőség közül választhattak az adott téma, előrehaladásuk és teljesítményük megítélésekor: 1. nem releváns, 2. kezdetek, 3. elköteleződési szint, 4. megvalósítási szint, 5. kiemelkedő.
A felmérésből kiderült, hogy a megkérdezett cégek kiemelkedőnek értékelik teljesítményüket az atipikus foglalkoztatásban (30 százalék), a munka és a magánélet egyensúlyának biztosításában (27) s a nemek közötti arányok közelítésében (20). Ugyanakkor feltűnő, hogy a válaszadók 57 százaléka tartja nem releváns témának a szexuális orientációt. Itt mindössze 7 százalék minősíti kiemelkedőnek a cége teljesítményét. S ennél is kevesebb, csupán 3 százalék véli úgy, hogy kiemelkedően teljesít vállalatuk a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásában, illetve a vallási és kulturális sokszínűség kezelésében.
„A felmérésünk és a mostani rendezvényünk is azt bizonyította, hogy egyre nagyobb az igény a sokszínűséget támogató munkánkra” – mondta lapunknak Gothárdi Ibolya, a HBLF a sokszínűségért HR-munkacsoportjának vezetője. Számukra a felmérés eredményei nem szolgáltak meglepetéssel. Gothárdi Ibolya szerint a sokszínűség terén javul a helyzet Magyarországon. Már vannak olyan területek, ahol nagy az előrelépés, ilyen a generációk sokszínűsége és az odafigyelés a nemek közötti arányokra. Van olyan is, amely „végre felkerült a palettára”, ilyen a másság kezelése. A felmérésből azonban egyértelművé vált, hogy „ez a téma még mindig tabu a cégek körében”.
A fórum szervezeti sokszínűségről és befogadásról szóló kódexéhez eddig 34 vállalat csatlakozott. Az aláírók zöme multinacionális cég, s egyre több a kis- és középvállalkozás. A HBLF a sokszínűségért programsorozatot 2007-ben indították el 16 cég részvételével; az eddig végzett munkát értékelő mostani tanácskozáson, amelynek a SAP adott otthont, már több mint 40 társaság képviselői vettek részt. A HBLF legsikeresebb kezdeményezésének egyöntetűen a Romaster jövő roma vezetőiért indított esélyprogramot minősítették a résztvevők. A felmérésből az is kiderült, hogy a megkérdezettek 47 százaléka ismeri a HBLF tevékenységét, s 43 százalékuk értékeli úgy, hogy az pozitív hatással van cégük sokszínűségi politikájára. A válaszolók a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása, a munka és magánélet egyensúlya, a 40-45 év fölötti nők helyzete a munkaerőpiacon, női vezetői network kiépítése témákban javasoltak erőteljesebb fellépést a HBLF-nek a jövőben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.