„Ez annak köszönhető, hogy a válság hatására óvatosabbak lettek az utazási irodák és a valós piaci igényeknek megfelelően gazdálkodtak” – mondta a vg.hu-nak Molnár Judit. A Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének (MUISZ) szóvivője hozzátette: a korábbi csődök hátterében az állt, hogy az utazási irodák a kelleténél sokkal több charter járatot és garanciális szállás kapacitást kötöttek le.
„A kis tőkeerővel rendelkező utazási irodák hosszú távon nem bírták finanszírozni, hogy például az akciós last minute utak keretében még a beszerzési ár alatt is árulták a csomagjaikat” – fogalmazott Molnár Judit. Emlékeztetett: arra korábban sem volt példa, hogy magyar turisták kint maradtak volna külföldön, hiszen az engedélyhez szükséges kaucióból mindig volt keret a hazaszállításra. Mindez persze nem igaz a be nem jelentett utazási irodák tevékenységére. A MUISZ szóvivője egyelőre nem tudta megmondani, hogy milyen szezont tudhatnak maguk mögött az irodák, hiszen azt csak a szeptember közepi összesített adatok tükrében lehet tisztán látni. Emlékeztetett: a nyár elején a MUISZ kezdeményezésére 22 utazási iroda és egy chartercég összefogott annak érdekében, hogy a Felszállás! kampányban felhívják az utasok figyelmét: az irodák megoldást jelenthetnek a legtöbb olyan problémára, amely az elmúlt években sok ezer magyar nyaralását tette tönkre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.