Ennek szakértők szerint az lehet az egyik oka, hogy az egészségügyi kormányzat elszámolta magát, amikor azt gondolta, a szolgáltatók egymás sarkát tapossák majd, hogy tőlük vegyék a földgázt a kórházak. Mert ugyan az egészségügyi intézmények jelentős gázfogyasztónak számítanak, nagyon rossz fizetők. Ahogyan az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének nemrég leköszönt elnöke fogalmazott: bármikor kikapcsolhatnák az intézményekben a gázt vagy az áramot, akkora a tartozásuk.
Ezt látszik alátámasztani, hogy miközben a Főgáznál mind a nyertes árat, mind a szerződés részleteit üzleti titoknak minősítették, a kórházak fizetőképességére külön kitértek. Ezzel kapcsolatban hangsúlyozták: „miután jelentős kockázat lehet az ellátás során a kórházak fizetőképessége, ezért az ellátási időszakban kiemelt figyelmet fordítunk az esetleges tartozások kezelésére, de inkább különböző ösztönzőket szeretnénk igénybe venni ehhez, mintsem negatív megoldásokat (pl. a kikapcsolást) a fizetési hajlandóság javítására.” Mint fogalmaztak, hosszú távú együttműködésre törekszenek.
Egyelőre a Főgáznak jövő év július 1-jéig szól a szerződése, amely szerint addig összesen több mint 35 millió köbméter gázt kell a kórházak számára biztosítania.
Az egészségügyi intézményekben tervezett központi áram-, a gyógyszer-, valamint orvosi eszköz közbeszerzés ugyanakkor továbbra is várat magára. Az idén, a gáztender mellett csak a mobiltelefonos szolgáltatásokra írtak ki pályázatot az államosított kórházaknál, ami ugyancsak sikerrel zárult.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.