A dél-koreai óriáscég június végén befejeződött vizsgálata még nem talált problémákat kínai beszállítójánál, a dél-koreai Shinyang Engineering Co. kínai érdekeltségénél.
Egy amerikai jogvédő szervezet, a China Labour Watch múlt héten nyilvánosságra hozott jelentése szerint azonban a kínai vállalat legalább öt gyermekmunkást dolgoztatott szerződés nélkül és hiányosságokat tárt fel a többi között a bérezést, a túlórákat és a munkakörülményeket illetően is.
A Samsungnak a jogvédő szervezet jelentése alapján indított újabb vizsgálata szerint valószínűsíthető, hogy a cég gyerekeket foglalkoztatott, illetve megsértette a foglalkoztatási szabályokat.
"Az esetet a kínai hatóságok is vizsgálják" - írja a Samsung közleménye, hangsúlyozva, hogy a gyermekmunka terén alkalmazott zéró-tolerancia elvvel összhangban véglegesen felszámolja kapcsolatait a kínai vállalattal, ha a vádak megalapozottak.
Kínában törvény tiltja a 16 év alatti gyermekek foglalkoztatását, de a probléma időről-időre előkerül. A China Labour Watch 2000 óta ellenőrzi a kínai gyárak munkakörülményeit, a bútorgyáraktól az elektronikai cégeken át a játékgyártókig számos iparágban.
A gyermekmunka világméretű törvényi tilalma ellenére még mindig minden hatodik, azaz több mint 200 millió 5-17 év közötti gyermek dolgozik rendszeresen, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) adatai szerint mintegy nyolcmilliót rabszolgaként tartanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.