Az élettudományok területén működő kis- és középvállalatok számára egyedülálló lehetőséget jelent az Innovatív Gyógyszerkutatási Kezdeményezés. Nem csupán az anyagi támogatás miatt, de azért is, mert csak ily módon vehetnek részt a jövőt meghatározó gyógyszerkutatásokban – mondta Letoha Tamás. A Pharmacoidea Kft. vezérigazgatója kiemelte: kis magyar cégként így világméretű egészségügyi problémák megoldásának részesei lehetnek. A projektek résztvevői egymást segítve, erősítve, egymástól tanulva dolgoznak egy-egy témán, olyan partneri együttműködésben, amelyre alig akad példa más ágazatokban. „Az ilyen együttműködések révén a magyar kutatók itthon maradhatnak, mégis részt vegyenek a világ innovációs vérkeringésében” – fogalmazott.
Letoha Tamás a VG-nek elmondta: a 2006-ban, akadémiai spin-offként alapított kisvállalkozás két IMI-projektbe is meghívást kapott. Az egyikben olyan fehérje alapú gyógyszerjelöltek kifejlesztésén dolgoznak, amelyek szóba jöhetnek a későbbi génterápiás gyógyszerfejlesztések során. A másik, AETIONOMY projekt ez év elején indult, és a remények szerint az olyan neurodegeneratív betegségek kutatásában hoz majd áttörést, amilyen az Alzheimer- és Parkinson-kór. Ennek lényege, hogy bioinformatikai módszerekkel igyekeznek meghatározni e kórképek hatásmechanizmusait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.