Közölte, hogy az orrszarvúházat és a kifutót már teszteli első lakója, Rafiki, a szélesszájú orrszarvúbika, a jövőben pedig ebben a házban kapnak helyet az afrikai antilopok, zebrák és a szélesszájú orrszarvúcsapat többi tagja is.
Hozzátette: a fóka- és pingvinbemutató külső és belső medencéit is feltöltötték, amelyek a szakemberek véleménye szerint jól kiállták a víznyomáspróbát. A sikeres vízpróba után elkezdődik a víztisztító szűrők és pumpák tesztelése.
Az igazgató elmondta azt is, hogy a vízi állatok érkezéséről az Európai Állatkertek Szövetségének tagjaival tárgyalnak, valószínűleg jövő tavasszal érkeznek majd meg a pingvinek és a fókák a veszprémi állatkertbe.
A madárröpde házai már készen vannak, a tervek szerint még ebben az évben megérkeznek a Dél-Amerikában honos első szárnyas lakók– közölte Török László, hozzátéve, hogy az ötezer négyzetméter alapterületű röpde tizenhat méter magas oszlopainak felállítását december elején végezték el, január első felében pedig megérkezik Dániából a nyolcezer négyzetméternyi háló felfüggesztését koordináló speciális csapat.
Az igazgató hangsúlyozta: a madarakat és egyéb kisebb testű emlősöket is bemutató állatkerti látványosság méreteinél és kialakításánál fogva az egész országban egyedülálló lesz.
Török László emlékeztetett: a veszprémi állatkert eddigi legnagyobb, 1,2 milliárd forintos fejlesztése az idei esztendő tavaszán kezdődött, a lámakifutó és az elefántpark már látogatható.
Hozzátette: Nuka, Dinkar és Félix, a három ormányos az 1100 négyzetméter alapterületű elefántházban, fűtött látogatói térrel várja az érdeklődőket, ahonnan üvegfalon keresztül tekinthetőek meg a belső kifutón tartózkodó állatok, akik a jelek szerint hamar belakták veszprémi otthonukat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.