Az interneten a gyermekeket érő lehetséges veszélyektől a legtöbb szülő pedagógiai eszközökkel igyekszik megóvni a gyermekét: beszélgetéssel, megfigyeléssel, magyarázattal. Az adatok ugyanakkor arra is utalnak, miszerint ennek részben az az oka, hogy tájékozatlanok a technikai megoldásokkal kapcsolatban, illetve hogy a gyerek ügyesebb náluk. Így sok esetben nem hatékony vagy egyáltalán nem működik a kontroll, hiszen a gyerek könnyen átlép a szülők által állított technikai akadályokon – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) felméréséből.
A hiányos felkészültséget a felnőttek jelentős része maga is elismeri: már az alsó tagozatos korú gyerekkel élő internetező felnőttek közül is minden ötödik azt mondja, hogy a gyerek jobban ért az internethez, mint a szülő. A középiskolás korú gyerekekkel élő felnőttek egy része (37 százaléka) elismeri ugyan, hogy a gyerek többet tud, a relatív többség azonban úgy gondolja, hogy ő maga is ért annyira az internethez, mint a gyerek.
A 14 éves vagy idősebb gyerekeknél pedig még árnyaltabb a kép: a gyerekek nagy többsége (71 százaléka) teljesen biztos benne, hogy ő ügyesebb, mint a szülei, és csupán húszból egy mondta, hogy a felnőttek ügyesebbek nála.
A felmérés szerint ráadásul a káros tartalmaktól védő szoftvereket, böngészőkiegészítőket kevés szülő ismeri, vagy ha tudnak is a káros internetes tartalmakat szűrő szoftverekről, nem használják őket. Az internetezők közel egytizede azt mondta, hogy azért sem teszik, mert a gyerek könnyen megkerüli az ilyen jellegű korlátozásokat.
Általában véve a gyerekekkel élő internetezők közül sokan (78 százaléknyian) hallottak a gyermekvédelmi eszközökről, de a számítógépre telepíthető megoldásokat ismerőknek csak egészen elenyésző része – hat százaléka – tudott legalább egyet megnevezni ezek közül, amellyel tudomása szerint szűrni lehet a gyerek által megnézett internetes tartalmakat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.