Ettől a hónaptól kezdve a Samsung és az androidos mobilkészülékek tulajdonosai is képesek lesznek kifizetni a számlájukat a telefonjukkal – ezt az üzenetet küldte a McDonalds egy, az interneten kerengő fénykép tanúsága szerint az üzletvezetőknek, a további tudnivalókkal. Az üzenet ugyan a Samsung fizetési megoldásának indulását augusztus 21-re teszi (ez csak egy kis tévedés: akkor jelentették be, hogy 28-án elindul a szolgáltatás), ám érdekessége, hogy a Google fizetési megoldásának indulását mára jósolja – bár persze ez is lehet baki. Ami biztos, hogy hamarosan meg kell jelennie a szolgáltatással a társaságnak, hiszen azt már május végén, a szokásos fejlesztői konferenciájukon beígérték. Az Android Pay alapvetően ugyanazt a fizetési megoldást használja majd, mint a versenytárs Apple: az NFC-technológiát. Az érintésmentes fizetés – amit nálunk leginkább PayPass néven ismernek, ez a Mastercard elnevezése erre – mindenütt ezen alapul. A Near Field Communications (NFC) valójában egy szabványgyűjtemény, amely meghatározza a rövid hatótávolságú kommunikáció módját, segítségével bármilyen adat továbbítható egymáshoz közel tartott, két speciális csip között. A fizetésnél az előre betáplált bankkártyaadatok vándorolnak át, de ugyanígy működtethető beléptető kapu is – és az összes adat akár egy helyen is tárolható.
A Google már kísérletezett ennek a bevezetésével az Egyesült Államokban, ám a Google Wallet nem lett népszerű. Igazság szerint a szolgáltatást az Apple kezdte el népszerűsíteni, az iPhone 6 megjelenése óta elérhető ugyanis a telefonokban. Az Apple megoldásának előnye, hogy tulajdonképpen segítségével bármely ottani bank kártyája egyszerűen a készülékbe táplálható, ám ezzel együtt is csak alig terjed a használata az USA-ban. Az elfogadóhelyek száma ugyanis a tengerentúlon viszonylag alacsony (bár a Google szerint az Android Payt már az induláskor 700 ezer üzletben lehet majd használni, ám ez az elfogadóhelyek 2 százaléka csupán). A PayPass eddig inkább Európában volt jelen – Nagy-Britannia vezető szerepe mellett Magyarországot emlegetik, mint ahol kiemelkedően magas az NFC-s fizetések száma. Más kérdés, hogy amíg az Apple Nagy-Britanniában már bevezette ezt a szolgáltatását a nyáron, addig nincs hír arról, hogy Magyarországon is kísérletezne. Itt a mobiltelefonos fizetést a szolgáltatók összefogásával létrejött mobiltárca jelenti, ám ez – a kiemelkedően sűrű elfogadói hálózat ellenére – egyelőre nem örvend túl nagy népszerűségnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.