BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Google is belép a VR-piacra

A Google is beszáll a virtuálisvalóság- (VR) eszközök piacán kibontakozó versenybe, akár már idén bemutathatják a cég új készülékét. Tavaly közel 700 millió dollárt fektettek be ezen a területen tevékenykedő vállalkozásokba.

Erősítene virtuálisvalóság-fronton a Google, a társaság a Financial Times beszámolója szerint egy új VR-sisak fejlesztésén dolgozik. Az üzleti lap úgy tudja, hogy hasonló eszköz lehet a projekt végeredménye, mint ami a Samsung és az Oculus együttműködése révén létrejött, vagyis egy olyan sisakot alakíthatnak ki, amelyhez okostelefon csatlakoztatható, és így nyújtja a virtuálisvalóság-élményt.

A Google még 2014-ben dobta piacra első VR-eszközös próbálkozását, a Cardboardot, ami tulajdonképpen egy kartonlapból összehajtogatható szemüvegből, speciális lencsékből és az egész lelkét adó szoftverből áll össze. Bár igen olcsó, és ennek ellenére meglepően jó virtuálisvalóság-élményt nyújt ez a koncepció, a Samsung múlt év végén piacra dobott Gear VR-sisakja és a már előrendelhető Oculus Rift már magasabb minőségi kategóriát képvisel, ezért érezhették úgy a Google-nél, hogy lépniük kell. A Financial Times beszámolója szerint már idén bemutathatják az új eszközt, ráadásul egy új androidos VR-platformmal is támogathatják a sikerét.

A technológiai cégek egyre nagyobb érdeklődést mutatnak a virtuálisvalóság-eszközök és a hozzájuk kapcsolódó megoldások iránt. Ahogyan arról a múlt héten a Világgazdaság is beszámolt, az Apple-nél egy több száz fős csoportot hoztak létre a területhez kötődő fejlesztések megvalósítására. A Facebook által felvásárolt Oculus első, kereskedelmi célra szánt VR-sisakjára pedig már január óta lehet előrendelést leadni, és a hírek szerint az első negyedévben meg is kezdik a megvásárolt termékek kiszállítását. Ráadásul a készülék nem is lesz elképesztően drága: 599 dollárért lehet megszerezni. Apró szépséghiba ugyanakkor, hogy az igazán teljes élményhez megdöbbentően erős számítógépes konfigurációra van szükség. A hét elején a cég nyilvánosságra hozta az első olyan listát, amelyen az Oculus Rifttel kompatibilis PC-k szerepelnek. A legolcsóbb gép is közel ezer dollárba kerül, de akad olyan modell is, amiért több mint 2500 dollárt kell fizetni, és ehhez jön még a VR-sisak ára.

A virtuális és kiterjesztett valóság iránti érdeklődést jól mutatja, hogy csak tavaly 700 millió dollárt fektettek ilyen megoldásokat fejlesztő cégekbe a Digi Capital elemzése szerint. Ez csak azért nem jelent rekordot, mert 2014-ben egy a Google által vezetett konzorcium 542 millió dollárt invesztált az AR területen tevékenykedő Magic Leap nevű amerikai cégbe, amely idén februárban egy újabb sikeres befektetési kört zárt, ezúttal az Alibaba és a hozzá csatlakozók vállalkozások 793,5 millió dollárral szálltak be a társaságba.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.