Bár a virtuálisvalóság-fejlesztéseket valószínűleg alaposan felpörgető Daydream platform, valamint a mesterséges intelligencián alapuló digitális asszisztens bemutatása voltak talán az idei Google I/O fejlesztői konferencia legfontosabb bejelentései, a társaság azt is jelezte, hogy az élet szinte minden területén átvenné az irányítást. Az eseményeket követőknek azonban olyan érzésük lehetett, hogy a vállalat nem diktálja a fejlesztés irányát, hanem inkább csak követi a trendeket. Így például a digitális asszisztens, az Allo esetében az Apple Siri, vagy éppen a Microsoft Cortana babérjaira törnek. Hasonló a helyzet az otthonaink vezérlését új szintre emelő Google Home megoldás kapcsán, ami egy másik nagy technológiai cég, az Amazon Echo rendszerével megjelent koncepció követése. Az okosotthonok vezérlőközpontjának szánt készüléken keresztül hangvezérléssel lehet irányítani olyan dolgokat, mint a zenelejátszás, filmek indítása a Chromecaston keresztül, de akár a naptárunkat is kezelhetjük vele, új bejegyzéseket téve, beállíthatjuk az ébresztést, időzíthetünk dolgokat, de akár bevásárlólistát is írhatunk a segítségével. Az egész rendszer hátterét a Google Assistant adja, vagyis a koncepció olyan, amivel az Amazon már egy ideje piacon van: az e-kereskedőnél az Echo az az eszköz, amelyhez a támogatást az Alexa nevű digitális asszisztens adja. A Home várhatóan még idén elérhető lesz, pontos dátumot és árat azonban nem adtak meg a múlt heti I/O konferencián.
De más területen is követő szerepben tűnt fel a Google, így például azzal, hogy a Play szoftveráruházban vásárolt alkalmazásokhoz már ne csak egy felhasználó, hanem az egész család hozzáférjen. Ezt az Apple és a Microsoft már évekkel korábban megvalósította. A mobilalkalmazások meghatározó szerepet játszanak a mindennapokban, a felhasználók jelentős része már azok segítségével tájékozódik, és csak a Playben mintegy 1,5 millió közül lehet válogatni, így nem csoda, hogy előjöttek egy olyan újdonsággal is, ami kissé átalakítja a használatukat. A Google ugyanis az Android Instant Apps megoldással lehetővé teszi, hogy anélkül férhessenek hozzá a felhasználók az applikációkban lévő tartalmakhoz, hogy telepítenék azokat.
A Google közlése szerint az Android Wear 2.0 idén ősszel érkezik majd, és az Allóban megismert automatikus válaszüzenetek ebben is elérhetők lesznek, de írhatunk is majd az okosórák kijelzőjére. Fontos újítás, hogy magára az okosórára is lehet majd alkalmazást telepíteni, tehát nem csak az androidos telefonnal összekötve lehet majd használni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.