A társaság kárpótolja pórul járt részvényeseit is. A kiskereskedelmi óriás 85 millió fontot oszt szét azon részvényesei és kötvényesei között, akik 2014-ben a meghamisított nyereségadatokkal felpumpált árfolyamon vásároltak az értékpapírjaiból.
[caption id="" align="aligncenter" width="600"] Fotó: AFP[/caption]A kompenzációs rendszer értelmében a 2014. augusztus 29. és szeptember 19. közötti időszakban bevásárlók 24,5 penny kárpótlást kapnak papíronként, és ehhez csapják hozzá a kamatot is, amelynek nagysága attól függ, hogy intézményi vagy magánbefektetőhöz került-e a részvény vagy a kötvény.
Az erről szóló megállapodás alapjait hétfőn fektették le a kiemelt csalásokat feltáró brit nyomozati szervvel, a részleteket április 10-i határidőre kell kidolgozni. Ekkor viszik a megegyezést jóváhagyásra az illetékes brit bíróság elé. A teljes csomag a kamatokkal együtt várhatóan 235 millió fontosra dagad, legalábbis a Tesco a bejelentése szerint ekkora összeget tervez leírni a 2016–2017-es üzleti év eredményéből – írja a Reuters.
A Tesco brit egysége 2014-ben a valósnál összesen 326 millió fonttal magasabb nyereséget jelentett. Miután kiderült a mérleghamisítás, a cég hatalmas költségcsökkentési és szerkezetváltási programot hirdetett. Ennek keretében félszáz helyi áruházát bezárta, félszáz újabb egység megépítéséről pedig lemondott. Eladta dél-koreai hálózatát, és régiónkban is összevonásokat hajtott végre, elsősorban az irányítási szinteken. Az eredmények jöttek is: a január elejével zárult negyedévben hazai eladásai 1,8, csoportszintű forgalma pedig 5,7 százalékkal bővült éves összevetésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.