A nyersanyagiparban használatos, a beszerzési költségek nettó változását is figyelembe vevő CCS (Current Cost of Supplies) eredményszámítás alapján az OMV célja 2025-ig 5 milliárd euró egyszeri tételektől megtisztított adó- és kamatfizetés előtti eredmény (EBIT) elérése.
A Current Cost of Supplies metódus a vállalat nettó jövedelmét számítja ki, figyelembe véve a költségek változását a vizsgált periódus során.
Az OMV kedden ismertette 2025-ig szóló terveit és bejelentette, hogy a következő nyolc évre 10 milliárd euróval tudja finanszírozni a terjeszkedését.
Az OMV Közép- és Kelet-Európában, az Északi-tengeren, a Közel-Keleten és Afrikában foglalkozik olajkitermeléssel és
a jövőben Ausztráliában és Új-Zélandon próbálkozik kutatással és később esetleg kitermeléssel.
A 10 milliárd euró mintegy felét olajfinomítói kapacitásának a növelésére költi az OMV, amelynek az a célja, hogy megduplázza olajfinomítói kapacitását. Az OMV-nek jelenleg Ausztriában, Németországban és Romániában vannak olajfinomítói.
Az OMV 2020-ig további 100 millió eurót tervez megtakarítani, miután 2015 óta a költségeit már mintegy 330 millió euróval lefaragta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.