A szakértőt azzal kapcsolatban kérdezték, hogy a 19 legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaság, illetve az EU alkotta csoport (G20) oszakai csúcsértekezletén a kereskedelmi kapcsolatok újjáélesztéséről állapodott meg a kínai és az amerikai elnök.
A szakértő kifejtette, hogy az amerikai elnök Twitter-bejegyzése nem oldja fel az amerikai cégek ellen elrendelt kínai szankciókat – ők nem szállíthatnak a Huawei-nek -, a szankciók augusztus 19-én lépnek hatályba. Az amerikai cégek nem találják a helyüket, nem tudják pontosan, hogy mi várható. Augusztus 19-ig a szakértő szerint tisztázódnia kell annak, hogy pontosan milyen termékeket szállíthatnak az amerikai cégek Kínába.
Mint ismert, az Egyesült Államok több fronton igyekszik nehéz helyzetbe hozni Kínát: az amerikai kereskedelmi minisztérium május közepén feltette a Huawei kínai telekommunikációs óriásvállalatot és 68 leányvállalatát arra a feketelistára, amelyen az Egyesült Államok nemzetbiztonságára vagy külpolitikai érdekeire potenciális veszélyt jelentő cégek szerepelnek. Washington emellett nemzetbiztonsági szempontokra hivatkozva kizárta a Huaweit az ötödik generációs mobilhálózati fejlesztésekből.
A Huawei és a ZTE kínai távközlési berendezésgyártó vállalatok kizárása az európai 5G-s hálózati fejlesztésekből 55 milliárd euró többletköltséget és legalább másfél év késedelmet okozna a dolgok internete (IoT) működtetéséhez szükséges ötödik generációs mobil-adatátviteli szolgáltatások beindításában Európában a GSM Association (GSMA) szakmai képviseleti szervezet tanulmánya szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.